Вільне життя

Вода розбрату

Народна мудрість каже: «Не винось сміття з хати». Давнє поширене прислів’я, звичайно ж, не вчить нас неохайності, а радить не виносити сімейні чвари і сварки на люди.

Неприємно бути свідком непорозумінь у сільській громаді. У таких випадках, буває, люди замість того, щоб спокійно та виважено гасити конфлікт, намагаються ображати одне одного, нагадувати про минулі гріхи, забуваючи, що безгрішних нема, а, отже, конфлікт може перерости у невеличку війну. А воєн нам не потрібно ні локальних, ні масштабних.

Добре, якщо село має розумного, виваженого голову, який не роздмухує вогнище непорозумінь, а мудро гасить його. Непогано, якщо й громада надає перевагу толерантності, а не видовищам, які нікому честі не роблять.

Це все спало на думку, коли в свято Успіння Пресвятої Богородиці разом з начальником відділу освіти Тернопільської райдержадміністрації Василем Цалем виїхали в Довжанку. Там зібралися батьки дітей, які мали йти до місцевої школи, а також інші жителі села, незадоволені тим, що у школі та домівках припинено водопостачання. У всіх своїх бідах люди звинувачували директора ПАП «Перемога» Володимира Нацюка. Буде дуже невдячною справою переповідати все почуте цього дня. Просто не вірилось, що Володимир Нацюк, який завжди був меценатом усіх добрих справ у Довжанці та інших селах, де цей підприємець орендує землі, може раптом так злісно прикрутити кран з водою.

Було дуже спекотно, а тому людей гостинно запросили до місцевого клубу, в благодатну прохолоду. Сільський голова Довжанки Олег Ткач попросив Володимира Нацюка передати свердловину на баланс сільської ради і таким чином розв’язати проблему. Володимир Нацюк сказав, зокрема, що він ніколи не був проти передачі, бо, хоч і вклав чималі кошти у свердловину, не мав з того прибутку. Адже майже чотири роки подавав школі, до будинку спеціаліста та до окремих помешкань жителів Довжанки воду із свердловини на території ПАП «Перемога». Але припинив постачання не з власної волі, а через штрафи та приписи обласної екологічної інспекції.

Очолюване Володимиром Нацюком сільськогосподарське підприємство не є об’єктом централізованого водопостачання, а тому, як повідомив у телефонній розмові зі мною заступник начальника обласної екологічної інспекції Едуард Ференц, Володимир Нацюк здійснював водопостачання зі своєї доброї волі, але це все незаконно, тому не раз був оштрафований. Тож звинувачувати Володимира Нацюка у цьому випадку вважаю неправильним.

Знаю цю людину не один десяток літ. Його праця та всіх, хто трудиться у ПАП «Перемога», була не лише для власного достатку. Господарство і його керівник допомагали всій соціально-культурній інфраструктурі Довжанки та інших сіл Тернопільського району й області, церквам, окремим громадянам. Від початку Революції Гідності та АТО на сході України Володимир Нацюк не припиняє надавати допомогу сім’ям учасників АТО та Українській армії. Причому робить це не для похвали, а з чистоти серця. І гріх, напевне, на совісті тих, хто поширює недобрі й несправедливі звинувачення проти людини, якій скоро 70 років, хто змушує його ходити по численних судах, а не займатися прямими обов’язками – вирощувати хліб та ростити худобу. Тим більше у час, коли Україна у важкій кровопролитній війні відстоює своє право на незалежність та європейський вибір.

Цей матеріал задуманий не як похвала пану Нацюку, а для того, щоб у наших селах в цей складний час люди шанували і розуміли одне одного, не створювали конфліктів на порожньому місці, а якщо вони і виникають, то розв’язували їх мирно та дипломатично.

На щастя, в Довжанці було досягнуто порозуміння. Акт про передачу-приймання свердловини на баланс сільської ради підписали директор ПАП «Перемога» Володимир Нацюк та сільський голова Олег Ткач. Це лише перший крок до того, що вода до школи та домівок жителів Довжанки подаватиметься на законній основі. За неї здійснюватиметься проплата згідно з чинними тарифами.

Як сказав, звертаючись до громади села, начальник відділу освіти Тернопільської РДА Василь Цаль, після повного врегулювання цієї проблеми відділ освіти буде переказувати кошти за використану школою воду.

Галина ЮРСА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини