Вільне життя

Вшанували ветерана

Уже так в нашому суспільстві повелося, що після гучних перемог спортсменів різноманітні лаври дістаються зазвичай тим із наставників, під чиїм безпосереднім керівництвом уже сформовані атлети крокували до омріяних висот. А ось про перших тренерів майбутніх чемпіонів і призерів найпрестижніших міжнародних і всеукраїнських змагань доволі часто незаслужено забували. 

Останнім часом ситуація, здається, починає змінюватися на краще. Порівняно недавно колеги, друзі, вихованці вітали з присвоєнням звання «Заслужений тренер України» першого наставника олімпійської чемпіонки з біатлону Олени Підгрушної Ярослава Гаяца. Сьогодні ж, 3 вересня, стало відомо про присвоєння аналогічного звання «Заслужений тренер України з біатлону» іншому патріарху тренерського цеху Тернопільщини Миколі Опанасюку. Справді заслужена відзнака шановному спеціалісту, якому ще в далекому 1974 році довірили очолювати Тернопільську обласну організацію фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

Відрядження на керівні посади, — переконаний нині 78-літній ветеран, — на щастя, виявилося не надто тривалим. І, повернувшись до улюбленого заняття свого життя, не втомлювався і донині не втомлюється «ставити на лижі» нові і нові покоління юних земляків у дитячо-юнацьких спортивних школах товариств «Україна», «Колос», рідного Тернопільського району. Серед тих, кого уроки Миколи Петровича навчили знаходити найкоротший шлях до перемоги, і вже згадана олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна, і один із лідерів нинішньої чоловічої збірної стріляючих лижників України Дмитро Підручний.

Як і сотні, тисячі інших його підопічних із тремтінням у ногах долали на початках першу свою лижню. Але з кожним новим тренуванням додавалося впевненості у власних силах, здобутого на власному ж досвіді переконання, що виконання поставлених тренером завдань обов’язково покращить результати. І більшість із тих, хто не знехтував принципами наставника, бажаного домігся. Не випадково перші з підготовлених Миколою Петровичем Опанасюком переможці і призери обласних та всеукраїнських змагань віддають нині йому під опіку вже своїх онуків.

На фото: нова надія Микола Петровича ОПАНАСЮКА — Микола МАРФУТ.

Фото автора  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини