Вільне життя

Гроші облради заростають… травою

Частина дороги в Олишківцях, що на Збаражчині, кілька років тому ледь дочекалася коштів від обласної ради на ремонт. Це 420 метрів шляху. На іншу частину навезли камінців із Галущинець, вистелили ними 366 метрів «грунтовки» і на цьому роботи закінчили через брак грошей.

Нині це каміння оповиває трава. Є ризик, що виділені сотні тисяч гривень на його закупівлю та доставку поростуть споришем. А ще чекає свого часу 600 метрів грунтового шляху…

«11 червня 2008 року на сесії сільради ми домоглися, аби нам дали дозвіл на виготовлення проектно-кошторисної документації, — розповідає мешканець Олишковець Василь Роздольський. — Я взявся оформляти необхідні документи, адже вулиця Набережна — центральна в Олишківцях. У 2009 році ми розробили кошторис. Але тоді грошей Тернопільська обласна рада не виділила, бо був уже кінець осені. В серпні 2010-го нам дали 181 300 гривень. Так ми зробили 420 метрів вуличної дороги. Засипали її піском, грубим та дрібним каменем і відсівом та закаткували. Другу частину засипали тільки грубим каменем, бо грошей на більше не вистачило. По ньому йти неможливо, не те що їхати. А це ще 366 метрів дороги. У 2013-2014 роках для продовження робіт ми не отримали ні копійки».

За словами пана Василя, цьогоріч мали би завершити і другу частину дороги. Та на одному з пленарних засідань депутати викреслили зі списку їхній об’єкт. Як відомо, у червні цього року народні обранці довгий час дискутували над переліком доріг, які мали ремонтувати за рахунок залишків коштів обласного бюджету від збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Спочатку депутати визначали розпорядника коштів, а коли таки дійшли згоди, то взялися коротити перелік. Дорогу Олишковець викреслили зі списку. З 11 пунктів залишили тільки три, на які виділили більше шести мільйонів гривень.

«Ми вже тричі переробляли проектно-кошторисну документацію, — каже Василь Роздольський. — Адже щоразу вартість робіт змінюється через «скачки» курсу долара. А це все непотрібні витрачання грошей на переоформлення паперів. Тим часом камінь заростає травою, ще трішки — і гроші обласної ради сховаються під зеленню. Шкода коштів, шкода виконаної роботи».

Тим часом в результаті децентралізації не передбачено коштів на ремонт доріг в обласному бюджеті — з нього вилучили дохід від так званого «транспортного податку» (збір за першу реєстрацію транспортного засобу) і передали місцевим бюджетам, каже голова постійної комісії з питань бюджету Тернопільської облради Олександр Стадник. Тепер гроші на дорожні ремонти будуть спрямовувати в сільську, селищну казну. Як іще один, «запасний» варіант для мешканців Олишковець — чекати «підмоги» з держбюджету.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини