Вільне життя

Гусятин: між літом та осінню

Багато хто каже, що на Тернопіллі особливий дух через цікавинки архітектури можна відчути в Чорткові, Теребовлі, Бучачі, Кременці. Хтось доповнить список своїм рідним чи уподобаним райцентром. А чим цікавий Гусятин?

Нині вдруге пощастило побувати одночасно у двох областях. Уперше таке трапилося кілька років тому, коли в Підвисокому (Бережанський район) вийшла на умовну межу, що відділяє Тернопілля від Івано-Франківщини. Жартома поставила одну ногу на тернопільський асфальт, а другою стала на широкий крок – на франківський.

Нині же на мить розділилася межи Тернопільщиною та Хмельниччиною. Саме за Гусятином починається сусідня область.

Райцентр не хвалиться якимись екзотичними архітектурними спорудами, авторським стилем. Він розхристаний, ніби по ньому пройшовся вересневий вітер. Він, як і багато його “побратимів”, ліпить пластикові вікна на історичні будівлі, цеглу – до каменю, а до обірваних стін чіпляє супутникові тарілки.

Гусятин строкатий: тут і бернардинський костьол, родом із 1610-го, і обскубані часом двоповерхівки радянської епохи, і сучасні, одягнені у химерно закручений метал, новенькі будиночки…

Фото авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини