Вільне життя

Дасть Бог, зі спекою мине і посуха

Спекотні кінець липня та увесь серпень виявилися не надто щедрими на багатий урожай для обох тернопільських представників у першій лізі вітчизняного футболу. Залишається хіба сподіватися, що разом із вересневими дощами «засіки» футбольних клубів «Тернопіль» і «Нива» почнуть поповнюватися набагато активніше. 

Першими виїзний поєдинок сьомого туру сьогодні, 5 вересня, вже менше, ніж за годину, проведуть гравці муніципальної команди. На 17-ту запланований початок зустрічі підопічних Василя Івегеша із криворізьким «Гірником». Напередодні мандрівки на Дніпропетровщину всіх причетних до колективу, як і його прихильників, навряд чи порадувала звістка про рішення Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України.

Численні заяви про неухильне дотримання правил «фейр-плей», чи не «всесвітню» змову проти «Тернополя», зроблені головним чином устами досвідченого наставника, функціонери оцінили… позбавленням трьох турнірних очок уже в новому чемпіонаті і штрафом у сто тисяч гривень. Слабкою втіхою може служити хіба та обставина, що «дипломати» з КДК проведений 16 листопада минулого року виїзний матч із земляками з «Ниви» договірним не наважалися назвати, констатувавши лише «маніпулювання результатом». Навіть попри те, що їхній керівник Денис Манів визнав: доказів провини обох команд було достатньо. Це і результати аналізу ставок протягом матчу, і висновки експертної комісії про відсутність чесної спортивної боротьби.

Та життя триває. І перед закриттям трансферного вікна керівництво клубу разом із наставниками постаралося хоча би частково нівелювати ледве не катастрофічний кадровий «голод». Для початку «перепросили» власного ж вихованця, сина і племінника відомих у минулому футболістів «Ниви» Ігоря Сороцького, який протягом останніх двох сезонів став справжнім лідером аматорського чемпіона Тернопільщини, теребовлянської «Ниви». А кількома днями пізніше взяли в оренду 18-річного нападника донецького «Шахтаря» Андрія Капеляна.

Ознайомившись із біографією останнього, не важко здогадатися, що випускника академії уславленого вітчизняного клубу, якого після перших уроків у рідному Тернополі Петра Старовського азів майстерності навчали лише закордонні спеціалісти і колишні «зірки» гірників, подібний варіант продовження кар’єри зацікавив, щонайменше, з двох причин. По-перше, в елітній уже нині «Олександрії», куди серед інших клубів постаралися працевлаштувати гравців розформованого «Шахтаря-3», Володимир Шаран не побачив гравця юнацьких збірних України в обоймі головної команди, відправивши до молодіжного складу. А, по-друге, заявити про себе в дорослому чемпіонаті набагато перспективніше (хоч і не простіше), ніж в юнацькому. Заб’єш, скажімо, такому ж молодому Богдану Сарнавському, якого Мірча Луческу цілком імовірно виставить на кубкову зустріч у Тернополі, і Містер задумається, чи не варто шукати заміну «незабивному» Олександрові Глдкому.

Як би там не було, але, за інформацією офіційного сайту ФК «Тернопіль», обидва новачки вирушили до Кривого Рогу. Чи допоможуть обоє команді, не до нас запитання. Хоча би тому, що Ігор Сороцький за півгодини до початку поєдинку в Кривому Розі в офіційній заявці ФК «Тернопіль» на сайті ПФЛ України був відсутній…

Натомість нинішніх тренерів і футболістів «Ниви» докори сумління мають мучити куди менше. В листопаді минулого року переважна більшість із них не захищала честі колись уславленої команди. Тож і в неділю, 6 вересня, під час домашнього матчу з охтирським «Нафтовиком-Укрнафтою» думки будуть сконцентровані лише на досягнення позитивного результату. Початок зустрічі на Тернопільському міському стадіоні — о 17-й годині.

На фото: останній матч «Тернополя» з «Нивою» підозр уболівальників уже не викликав. Більшість обурилася хіба неадекватною поведінкою фанатів «зелено-жовтих».

Фото із офіційного сайту ФК «Тернопіль»

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини