Вільне життя

Детективи із позахмарними зарплатами

«Хто біля чого працює, той з того живе», — казали за радянських часів. Тобто потроху виносить щось за прохідну підприємства, аби не перебиватися на саму зарплату.

У нинішні часи проблема «несунів» не актуальна. Маємо значно більшу біду — корупціонерів та хабарників. Для боротьби з ними створили Національне антикорупційне бюро, яке має приступити до роботи з першого жовтня. І, звичайно ж, подбали, щоб не спрацював радянський принцип, тобто, щоб борці з корупцією не взялися саме завдяки їй поліпшувати своє матеріальне становище. А як запобігти такому лиху? Механізм розроблений уже давно, ще тоді, коли прем’єр-міністром України була Юлія Тимошенко. Саме вона в кілька разів підняла зарплати державним посадовцям, щоб їм було досить і щоб хабарів не брали. Та хіба той, кому навіть багато платять, скаже, що йому досить? Життя показало, що такого чиновник не скаже, корупція та хабарництво не припинилися.

Але керівництво нашої держави зі шляху, яким пішла свого часу Юлія Володимирівна, вирішило не звертати. «Дамо держслужбовцям стільки, щоб більше не брали», — такий принцип застосовує і далі. Принаймні щодо новоствореного Антикорупційного бюро. Його голова Артем Ситник в інтерв’ю «Українській правді» розповів, що отримує зарплату більше 70 тисяч гривень на місяць, а детективам платитимуть по 30 тисяч. І висловив сподівання, що ніхто з його підлеглих хабарів не братиме. Виходить, що на чесність, порядність своїх працівників пан Ситник не дуже-то покладається. Більше на оті щомісячні 30 тисяч гривень.

Порівняно із заробітками більшості українців таку оплату праці цілком можна сприйняти як знущання над нами всіма. Якось натрапив на інформацію про те, що в країнах Заходу встановили принцип: найбільша зарплата не повинна перевищувати мінімальну більш ніж у вісім разів. Тобто різниця мусить бути, але в межах розумного. У нас, як бачимо, за ті межі вийшли. Та чи стануть захмарні зарплати панацеєю від корупції? Хтось, може, таки вирішить, що має вже досить. А хтось міркуватиме інакше: великі гроші — добре, але треба щось і на дрібні витрати. Щось трохи «збоку».

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини