Вільне життя

«Дипломати» з КДК вирішили — маніпулювали

На позавчорашньому, 2 вересня, засіданні Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України розглянуто заяви Комітету з етики та чесної гри стосовно п’яти раніше зіграних на різних рівнях поєдинків, підсумки яких викликали підозри не лише у вітчизняної футбольної громадськості, але навіть в УЄФА. 

Ознайомившись із прийнятим рішенням, варто, мабуть, зробити висновок, що в каральному органі федерації нині засідають любителі дипломатичних викрутасів. Про договірні матчі не обмовилися і словом. Зате визнали: «матч чемпіонату України першої ліги 16 листопада 2014 року (подаю за викладеним на офіційному сайті федерації оригіналом повідомлення  — Б.Д.) між командами ФК «Нива» (Тернопіль) — ФК «Тернопіль» (Тернопіль) і матчі чемпіонату України молодіжної першості (U-21) 25 квітня 2015 року між командами ФК «Карпати» (Львів) — ФК «Олімпік» (Донецьк) та 7 березня 2015 року між командами ФК «Олімпік» (Донецьк) — ФК «Динамо» (Київ) визнані як такі, що відбулися із вчиненням дій з маніпулювання результатом матчу».

Ви все, шановні прихильники футболу зрозуміли? Коли ні, то набагато більше дізнаєтеся з наступного абзацу. Щоправда, дозволю собі переказати його своїми словами, аби не втомлювати вас «перлинами» стилістичної неграмотності авторів. Молодіжний склад донецького «Олімпіка» позбавили шести турнірних очок, оштрафувавши клуб на двісті тисяч гривень. А з нинішніх мізерних доробків «Ниви» і «Тернополя» відмінусують по три пункти, зобов’язавши обидва клуби сплатити «обов’язкові грошові внески» в розмірі сто тисяч гривень.

Одне слово, нічого не маючи проти обох тернопільських команд, так само, як і проти підростаючих талантів з «Олімпіка», доведеться, мабуть, визнати, що це десь там на цивілізованому європейському Заході одні полюбляють грати договірні матчі, а інші — нещадно за них карати позбавленням чемпіонських титулів, пониженням команд у класі чи навіть засудженням їх ініціаторів. В Україні ж, причому вже і за нового керівництва федерації, хіба «зманіпулюють». Та й то лише в окремих поєдинках. Бо матеріали справ стосовно зустрічей першолігових на травень 2014 року «Олександрії» і «Миколаєва» та вже елітного складу «Олімпіка» з харківським «Металістом» повернули до Комітету з етики та чесної гри через їхню «недостатню аргументованість». А київське «Динамо», як і «дружина Цезаря», взагалі поза підозрою. Своєрідне українське (вочевидь, від бідності) ноу-хау. Одні у шашки виходять грати, інші — у піддавки.

Залишається хіба додати, що на офіційному сайті ПФЛ України змін до турнірної таблиці першої ліги ще не внесли. В доробку «Тернополя» і далі п’ять очок, «Ниви» — чотири. Чи скористаються футбольні клуби правом на апеляції, невдовзі дізнаємося.

На фото: 16 листопада минулого року хлопці з «Ниви» і «Тернополя» глядачів не дурили. Лише, на думку членів КДК, трохи результатом «зманіпулювали».

Фото із сайту ФК «Нива»

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини