Вільне життя

До традиційних додався ще й чемпіонат України

На двадцять перший рік проведення Всеукраїнських велосипедних перегонів пам’яті майстра спорту Володимира Філіпенка тернополяни стали свідками ще й захоплюючої боротьби за нагороди чемпіонату України. Кращих визначили юнаки і дівчата 1999—2000 років народження. 

Програма і місце традиційних змагань були знову ж таки традиційними для останніх років. Минулих п’ятниці—суботи, 18—19 вересня, на Чернівецькому шосе спортсмени визначили лауреатів групової гонки та індивідуальної гонки на час. А опівдні в неділю тисячі тернополян стали свідками критеріуму центральними вулицями обласного центру.

На відміну від кількох попередніх турнірів серед господарів претендентів на нагороди не виявилося. Ні в згаданій віковій групі, ні серед юнаків і дівчат 2001 року народження і молодших поки що не має атлетів, здатним кинути виклик ровесникам із чотирнадцяти областей, яких разом із ветеранами зібралося понад дві сотні. Можливо десятилітній Кирило Ковальчук, якому від організаторів дістався іменний приз як наймолодшому серед юнаків, за рік-другий зможе кинути їм виклик.

IMG_9011

Нині ж переможцями перегонів стали Богдана Солтис і Валерій Романенков зі Львова. Обоє також удостоєні титулів чемпіона України в індивідуальній гонці, а Богдана стала кращою ще й у критеріумі. Серед старших юнаків у неділю тріумфував Валентин Соловей із Вінничини, який удосконалює майстерність у Миколаївському училищі олімпійського резерву. А за підсумками групової гонки золотих медалей чемпіонату удостоїлися Ярослав Гнідащев із Черкас і Вероніка Червоняк із Вінниці.

IMG_9039

Є вже свої лідери і серед молодших. В індивідуальній гонці і в критеріумі не було рівних Інзі Севериновій із Хмельницького. А Олександр Мартинюк з Рівного фінішував першим у груповій гонці і в критеріумі. На верхню сходинку п’єдесталу зійшли також Андрій Пономар із Чернігова і Тетяна Ященко з Житомира. Натомість суперечка ветеранів зайвий раз підтвердила, що для справжніх велосипедистів вік аж ніяк не завада. Коли кращому в груповій гонці Іванові Дорощуку з Житомирщини сорок вісім, то чемпіон індивідуальних перегонів Андрій Матвєєв із Чернівців наступного року відзначатиме 55-літній ювілей.

За високий рівень проведення змагань мінмолодьспорт і Федерація велосипедного спорту України, як завжди, вдячні всім тернопільським фізкультурно-спортивним організаціям і місцевим меценатам.

На фото: критеріум на вулицях Тернополя; переможці Всеукраїнських велоперегонів пам’яті Володимира Філіпенка, чемпіони України, львів’яни Богдана СОЛТИС і Валерій РОМАНЕНКОВ.

Фото В. Бурми  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини