Вільне життя

До уваги представників юридичних осіб!

Залишилось лише два дні, щоб подати державному реєстратору інформацію про «кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юридичної особи».

З метою спрощення подачі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) Міністерством юстиції України надано можливість:

– подавати відомості про відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа;

– подавати державному реєстратору лише заповнені сторінки реєстраційної картки форми 4;

– друкувати реєстраційну картку форми 4 на одному або на двох боках аркуша.

Зазначені вище відомості не повинні подавати:

1) юридичні особи, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не включається відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (політичні партії, творчі спілки та їх територіальні осередки, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, релігійні організації, державні та комунальні підприємства, державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації);

2) юридичні особи, засновниками (учасниками) яких є тільки фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх засновниками (учасниками). У такому разі засновники (учасники) – фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

У разі неподання юридичною особою (крім вказаних вище юридичних осіб) зазначеної інформації у встановлений строк (до 25.09.2015 р.) особи, відповідальні за подання такої інформації, будуть притягнуті до відповідальності.

За неподання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи встановлена адміністративна відповідальність керівника юридичної особи або особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), – у вигляді штрафу від 5100 до 8500 грн. (стаття 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Адмінпротоколи про вказане правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи суб’єктів державного фінансового моніторингу.

Статтею 205-1 Кримінального кодексу України встановлена відповідальність за умисне подання документів, які містять завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору. Міра покарання за це протиправне діяння – штраф від 8500 до 17000 грн, або арешт на строк від 3-х до 6-ти місяців, або обмеженням волі на строк до 2-х років (повторне скоєння такого злочину буде каратися значно суворіше).

При нагоді запрошуємо представників бізнесу не затягувати похід до реєстраційного офісу чи направлення інформації поштою, а виконати свій обов’язок щодо подачі зазначених відомостей вже сьогодні для уникнення черг, ажіотажу, соціальної напруги та черг.

 Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини