Вільне життя

Дружба – це…

Яким повинен бути друг? Вірним. Терплячим. Добрим. Так, саме таким! Адже він же Друг!

Друг пройде перевірку і часом, і обставинами. І з роками справжня дружба стає тільки міцнішою.

До речі, з роками для людини змінюється поняття дружби. якщо в дитинстві це спільні іграшки і морозиво на чотирьох, то далі одним морозивом дружба не обходиться.

Що розуміють під дружбою мої ровесники? А що вона означає для молодших і старших від мене тернополян? Про це й запитаємо їх.

833Христина Проскуренко (11 років): «Для мене дружба – це взаємодопомога, спільні розваги, сміх та радість. Але найголовніше – це любов до ближнього. На мою думку, справжніх друзів не буває багато. Вони пізнаються у важких ситуаціях. Мені здається, що справжній друг – це не той, хто підтримає у важку хвилину. Це може кожен. А той, який розділить радість. Справжній друг буде радіти з тобою, а не заздрити».

Марта Ірочко (12 років): «Дружба – це тісне спілкування між людьми, в друзів є спільні інтереси, вподобання. Вони люблять часто гуляти разом, говорити по телефону, скайпі. Людина без друга – як без рук».

Вікторія Сернецька (12 років): «Дружба – поняття для кожної людини своє. І кожен чекає від свого друга різного. Але одне слід пам’ятати: друг також чогось від нас чекає. Це дуже близькі відносини, які грунтуються на спільних інтересах, взаємній довірі, прихильності і взаємодопомозі. Велика мудрість криється в словах: «Незначні люб’язності зміцнюють дружбу». На мою думку, буває багато друзів, але не всі можуть бути вірними і підтримати у важку хвилину».

Володимир Леньків (13 років): «Дружба для мене – коли люди можуть між собою бути такими, як вони є. Коли друг у біді, його не кидають. Друзі – коли один одного не обманюють. Багато друзів не буває, є багато знайомих. Вони перевіряються часом, а справжня дружба – на все життя».

832Юлія Максимів (15 років): «Дружба – це те, коли ти відчуваєш надійну підтримку, коли є біля тебе людина, з якою ти можеш поділитися різними таємницями і яка нікому про них не розкаже. Друзів може бути багато, але не всі з них найкращі, не всі з них будуть тебе поважати і підтримувати».

Лариса Бугрий (22 роки): «Раніше я вважала, що під дружбою в певній мірі мається на увазі взаємовигода та взаємодопомога. Вовевидь, у більшості випадків (десь 95%) так і є. Більше того, я ніколи не вірила в дружбу між жінками. Проте 7 років тому в моєму житті з’явилася товаришка. Якщо жіночої дружби не існує, то її краще було б назвати сестрою, хоча ніякого кровного зв’язку між нами немає. Так от, із появою товаришки я зрозуміла, що дружба – це скільки кілометрів вас не розділяло б, скільки часу ви не спілкувалися б, між вами нічого не міняється. Ми можемо місяцями не розмовляти (в кожної своє життя, в кожної свої справи), але коли зідзвонюємося, нам завжди є про що поговорити і над чим посміятися. А ще в нас так багато спільного. І ми просто знаємо, що ми є одна в одної. Це найголовніше».

Марія НЕДІЛЕНКО

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини