Вільне життя

Книжкова кулінарія Ірини Мацко

«Шпинат для мізків» — таку «вітамінну» назву має нещодавно видана книжка тернопільської літераторки Ірини Мацко. Про своє перше видання для дорослих авторка розповіла читачам під час його репрезентації в обласному центрі.

— Це книжка, в котрій є короткі філософські історії, чимось схожі на притчі, які передають емоції, відчуття, одягнуті в образи, які я віднайшла, — каже Ірина Мацко. І додає, що саме тому видання має таке оригінальне найменування. Звичайний шпинат корисний для організму, а ось такі твори матимуть добрий вплив на мозок — спонукатимуть до міркувань, роздумів, підштовхуватимуть до шляхів вирішення того, що нас хвилює.

Важливих питань у книжці багато. Серед них — вміння цінувати те, що у нас є, і можливість бути вдячними; відчуття зневіри, надії і віри; потреба у витримці й впевненості; свобода вибору і майстерність долати комплекси, любити і сприймати себе у гармонії зі світом. Теми для своїх історій авторка не шукала навмисне. Вони приходили до неї в буденному житті, під час розмов з оточенням чи через переживання подруг, родичів, близьких. Кожну таку філософську проблему авторка пропускала крізь себе, переживала її і намагалася віднайти відповіді. Останні віднайшли своє місце в книжці у вигляді образних розповідей-замальовок.

Аби ці твори було цікавіше споживати, Ірина подала їх у формі кулінарних рецептів. Так, історія може містити секрет страви — своєрідне пояснення-висновок авторки, поради щодо поліпшення смаку («не пересоліть», «підсолодіть», «додайте жменьку добра»), розмір порцій (2 сторінки), час приготування. Таким чином, зазначає авторка, намагалася підготувати читача до сприйняття тієї чи іншої розповіді, бо і за ступенем осмислення, і за атмосферою, яку створюють, вони неоднакові.

— У книжці є різні за настроєм історії, — пояснює Ірина. — Адже якщо проводити паралель із харчуванням, то солодке не завжди є добрим. Часом нам хочеться кислого, а гірке й узагалі корисне для організму.

Про основне призначення книги влучно зазначено на обкладинці: «Шпинат має надзвичайний вміст поживних думок. У збірці мізерний відсоток фальші, натомість величезна концентрація позитиву, роздумів, порівнянь, життєвої мудрості. Читаючи, не хвилюйтесь, не остерігайтесь отримати зайвину. Ваш розум сприйме та засвоїть лише необхідну порцію корисних і поживних думок». Зрештою «смакувати» книжкою можна по-різному. Деяким читачам, наприклад, зручніше споживати лише по одній історії на день.

Для тих, кому припаде до вподоби «Шпинат для мізків», авторка обіцяє продовження «трапези» — уже невдовзі Ірина Мацко планує представити ще одну збірку історій «Мигдаль для серця».

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини