Вільне життя

Лісорубу — по дубу!

Ледь в’їжджаючи в Тернопіль, одразу усвідомлюєш, що місто вже дихає майбутніми місцевими виборами. На величезній кількості білбордів (у народі їх влучно називають «білморди») політична реклама теж величезної кількості партій.

На жаль, рекламні набори геть стандартні, партійці натхненно обіцяють виборцям за схемою «усім — усе!» Кожному пасажиру — по м’якому місцю, кожному сталевару – плавки, кожному школярику — персональну ременяку, кожному лісорубу — по дубу. Є і критика, теж чисто в українському стилі. Її вже давно геніально відтворив у своєму сатиричному вірші незабутній Павло Глазовий: «Дармоїди безсоромні, кендюхи, барила! / І коли почервоніють ваші чорні рила?»

Щоправда, інколи з білбордів на тебе дивляться приємні чоловіки й жінки. Вони щиро усміхаються, а глибоким поглядом чистих очей, здається, зазирають тобі в душу. Чи принаймні в кишеню.

Не знаю, як і кого, але мене ці білборди відверто нервують. Бо усвідомлюю, що Революція Гідності відійшла в історію, а політичний клас (принаймні більшість його представників) так нічого й не зрозумів. Продовжують і далі закликати, як і у старій радянській пісні: «Вибєрі мєня, вибєрі мєня, птіца счастья завтрашнєго дня!» Знаєте, просто гидко спостерігати не за політичною конкуренцією, як це би мало бути в цивілізованій європейській країні, а за конкуренцією політичних сідниць, які претендують на м’яке крісло (проблема, панове! Сідниць багато, а кількість крісел дуже обмежена).

Та ще більше нервує те, що в час, коли на Сході палахкотить війна, щодня гинуть наші люди, військові й цивільні, політики смітять мільйонами, аби хоч якось запам’ятатись виборцям. Пробують у надцятий раз увійти в одну і ту ж річку. Надіються, що ми, прості виборці, настільки безголові, що це їм удасться.

Та от якби хтось із претендентів на оте крісло не тратився на білборди, а вийшов до народу й сказав: «Люди, ті гроші, які я мав потратити на білборди, я віддав родинам з дітьми загиблих воїнів Тернопілля, аби хоч трошки пом’якшити горе їхнього дитинства, забезпечити їм шанс на нормальну освіту, на майбутнє». Гадаєте, що такого кандидата громада не оцінила б?

Але, на жаль, у нас і далі рекламні білборди продовжують обіцяти «Кожному лісорубу — по дубу».

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини