Вільне життя

Майбутнє світле… але далеке

У нього свого часу заглянув Микита Хрущов. І твердо сказав, що через 20 років, тобто в 1980-му, буде комунізм. Ні раніше, ні пізніше.

За станом на 31 грудня 1979-го він ще не прийде, а наступного дня — вже на порозі. Звичайно, в таке навіть найзатятіші комуністи не вірили й мали цілковиту слушність. У 1980-му вже ні Хрущова давно не було, ні, зрозуміло, комунізму.

А тепер ось у далеке майбутнє наш прем’єр Арсеній Яценюк задивився. І побачив його також дуже світлим та радісним для народу. «Ми прорахували базовий розрахунок з нашими іноземними партнерами. Уявіть собі, сталося чудо, на яке я дійсно сподіваюся, і українська економіка протягом 25 наступних років буде зростати на рівні 4%. Це означає, що валовий внутрішній продукт України буде рівний Швейцарії і трошечки менший ніж Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Це означає те, що середня заробітна платня в Україні становитиме 1960 доларів на одного громадянина країни», — поділився своїм баченням Арсеній Петрович.

Оце «некругле» число навіть скептиків змушує повірити в сказане. Ну назвав би прем’єр-міністр щось «кругліше», наприклад, 1900 чи 2000 «зелених», сказали б, що зі стелі взяв. А така точність наводить на думку: рахували видатні економісти на чолі з главою уряду. І сумніватися тут нічого.

Та все ж хробачок сумніву заповзає. Поміркуймо собі. Яценюкове світле майбутнє прийде так відразу, як мав настати хрущовський комунізм? Люди отримують «старі» зарплати, а минув указаний час — і підставляй кишеню, бери 1960 доларів? Ну, може, не «чистими», може, вирахують податок, та все ж — копійка… Але закрадаються сумніви, що світле майбутнє може прийти отак відразу. Мабуть, воно мало б іти поетапно. То хай би Арсеній Петрович змалював нам ті етапи. Розповів би, через який час ми матимемо зарплату в 300 доларів, через скільки років — 500? І так дійшов би до того рубежу, про який сказав.

Але ні, поетапно не розповість. Через 25 років багатьох з тих, хто нині слухав плани прем’єра, вже не буде серед живих. Інші — давно забудуть цю обіцянку. А скажи оптимістично, якою буде зарплата, наприклад, через 5 років, то обов’язково спитають: де вона, обіцяна?

Одне слово, нема нічого кращого, ніж змальовувати далеке світле майбутнє.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини