Вільне життя

Місце зустрічі змінити не можна

Чотири останні роки з тих дев’ятнадцяти, відколи проводиться «Тернопільська озеряна», неодмінно запитую перед стартом у відповідального секретаря обласної федерації легкої атлетики Леоніда Дахновського про те, чи є серед учасників Іван Стребков. Адже з 2011-го ніхто не може побити рекорд на трохи більшому за дев’ять кілометрів відрізку навколо Тернопільського ставу, встановлений нашим кращим на сьогодні бігуном на середні і довгі дистанції — 28 хвилин 3 секунди. 

— В Івана, як і в студентки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Наталії Солтан, сьогодні поважна причина для того, аби пропустити традиційний забіг, — відповів пан Леонід. — Рівно за тиждень — у суботу, 19 вересня, в Івано-Франківську, звідки родом Наталія, стануть на рушничок щастя.

Що ж, із побажаннями молодятам, які обоє представляють Тернопільщину в збірній України з легкої атлетики, спільних далі по життю добра, щастя, достатку, здоров’я, поспішаю також повідомити і про те, що замахнутися минулої суботи на досягнення Івана Стребкова нікому не виявилося під силу.

Однак ця обставина, звісно, не зробила «Тернопільську озеряну-2015» менш цікавішою за всі вісімнадцять попередніх. Випробувати свої сили у відкритій першості Тернопільщини та обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» з оздоровчого бігу виявили бажання рівно сто чоловіків та ще чверть сотні жінок. Майбутнього переможця в старшій із дванадцяти вікових груп Миколу Нестеренка з Новояворівська на Львівщині не зупинила навіть та обставина, що організатори рекомендували не ризикувати людям, які народилися пізніше 1939-го. У вісімдесят один є ще в нього порох у порохівницях.

А трохи більше, ніж за півгодини після старту, першим фінішну стрічку серед любителів здорового способу життя з Тернопільщини, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Закарпатської та Одеської областей перетнув Андрій Коцюбко з Козлова Козівського району. Більшість присутніх до повідомлення диктора, звісно ж, не здогадувалася, що 46-річний пан Андрій ще в 1993-му виконав норматив майстра спорту зі спортивної ходьби на двадцять кілометрів. А з бігом на середні і довгі дистанції вихованець заслуженого тренера України Ярослава Смечука теж дружить ще з юнацьких років. Зокрема, виконав майстрівський норматив і в надмарафонському бігу на сто кілометрів. Однак тоді вже було не до того, аби торжествувала справедливість у присвоєнні спортивних нормативів…

P1290350

Повернувшись після більш ніж десятилітнього перебування за кордоном, бігом не перестав займатися. Щотижня на «своїх двох» по два-три рази з рідного Козлова навідується, минаючи Городище, до Плотичі. І неодмінно повертається назад. Єдиний дискомфорт — відсутність у рідному селищі однодумців. Тому традиційні двадцять кілометрів, як і в юнацькі роки, допомагає долати хіба музичний супровід із плейєра. Ще через 26 секунд глядачі не менш палко вітали тернополянина Віталія Волинця, через 43 секунди — Андрія Галасюка з Бережан.

Далі ж стали гаряче підтримувати Наталію Олійник. Уродженці Гусятинщини, яка вже тривалий час удосконалює майстерність під керівництвом колишньої рекордсменки світу Ольги Стефанишин, лише дві секунди не вистачило, аби наздогнати нею ж установлене два роки тому рекордне досягнення серед жінок — 32 хвилини 27 секунд. А ось фініш наступного атлета під номером 2302 в декого викликав здивування. Невже міг так відстати відомий майстер, 24-річний Руслан Даньків? Невдовзі, щоправда. з’ясувалося, що сплутали його з молодшим на п’ять років братом Назаром, який став віце-чемпіоном серед юніорів. А батько обох легкоатлетів Микола Даньків лише посміхався:

– І на всеукраїнських змаганнях, — роз’яснив, — уже подібне траплялося. Оголошували перед стартом: майстер спорту Назар Даньків. Хороший стимул для молодшого досягти такого рівня результатів, аби з братом не плутали.

IMG_8449

На цьому «Тернопільська озеряна», звичайно ж, не завершилася. Дочекалися всіх, хто став переможцем, здолавши дев’ять кілометрів навколо Тернопільського ставу. Окремо організатори визначили і лауреатів чемпіонату області з бігу на дев’ять кілометрів в особистому і командному заліку. Чемпіонів серед дорослих ви вже знаєте. А серед юніорів тріумфували теж уже згаданий Андрій Галасюк і ще одна вихованка Ольги Стефанишиної — Христина Паньків. Командна суперечка завершилася перемогою бігунів обласного центру. Друге місце в збірної Козівського, третє — Гусятинського районів.

Пам’ятні відзнаки і призи дісталися також наймолодшим — восьмилітній Ірині Синевській і десятилітньому Володимирові Яценику з Тернополя, найстаршим — Миколі Нестеренку і 71-річній львів’янці Стефанії Микитин.

На фото: зі старту фаворити — в перших рядах; переможець «Тернопільської озеряни-2015» Андрій КОЦЮБКО; переможниця забігу жінок Наталія ОЛІЙНИК у компанії з кращими юніорами Андрієм ГАЛАСЮКОМ і Назаром ДАНЬКІВИМ.

Фото В. БУРМИ та автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини