Вільне життя

Навела поліція лад у міліції

Реформи, реформи… Ось замість міліції матимемо поліцію. Нині вона створена тільки в деяких окремо взятих містах, і то лише патрульна служба. Решта — ще міліція.

Але давав одного разу інтерв’ю міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, з його слів випливало, що поліція створюється ударними темпами. І що замінить свою попередницю вже протягом трьох місяців. А я ось вичитав одну інформацію в «Українській правді» і так собі міркую: може, не поспішати б геть повністю нинішню структуру ліквідовувати?

У публікації йдеться про те, що в Києві поліція захистила групу підлітків від міліції. Було так: хлопці собі хильнули та вчинили скандал з мешканцями будинку, в дворі якого випивали. На виклик прибули «старі» охоронці порядку. Посадили захмелілих юнаків у машину й там пропонували їм «вирішити питання». Мовляв, телефонуйте батькам, хай несуть гроші, а ні, то «знайдемо» у вас наркотики, далі — суд, колонія, одне слово, поламана доля. Серед затриманих виявився кмітливий хлопець, зімітував приступ епілепсії. Його випустили з машини, а тут саме нагодився поліцейський патруль, якому юнак усе розповів. У кінцевому результаті «нові» правоохоронці затримали «старих», а підлітків після складання протоколу передали батькам. Таким поворотом дуже задоволений Арсен Аваков. «Ми для цього робимо реформу МВС, щоб навіть п’яний підліток шукав допомоги у поліцейського. Щоб змінилася не тільки форма, а світогляд поліцейського і на службі в поліції залишилися тільки «нормальні», — написав він у своєму блозі в «Українській правді». І запевнив, що затримані міліціонери будуть негайно звільнені.

Але стривайте: сьогодні всі тішаться поліцією, а чи є гарантія, що вона назавжди залишиться такою «білою та пухнастою»? Що і в її ряди не потраплять не зовсім «пухнасті». Ось тут згодилася б і «стара» міліція. Поліцейські затримували б нечистих на руку міліціонерів, а ті, відповідно, старалися б виявити й «пов’язати» поліцейського, який би чимось «згрішив». Так обидві структури очищували б одна одну й тоді в наших правоохоронних органах, може, настав би лад.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини