Вільне життя

Не «закопуйте» таланти

Моя дочка Оксана успадкувала від тата й бабусі талант до музики. Навчалася в Гусятинській музичній школі по класу фортепіано.

Першою її вчителькою за спеціальністю була Тамара Тучак. А коли вона виїхала до Городенки, дочку навчала Леся Мимрик, котра працює там і досі. Згодом Оксана навчалася у Дрогобичі — в музичному училищі та на музичному відділенні педагогічного університету. Співала у відомому хорі «Гаудеамус», що об’їздив із концертами половину Європи. Враження від цих поїздок грітимуть мою дочку все життя…

Після закінчення магістратури вона пішла викладати музичні дисципліни в дяківській академії. Нині працює ще й у Чортківській музичній школі.

Дивлюся на дочку й згадую свою свекруху. Якби вона жила в іншому середовищі, в інших умовах, то неодмінно засяяла б на великій сцені. Її талант до співу передався чотирьом синам. На превеликий жаль, усі вони один за одним відійшли у вічність, хоча були ще не старі.

Можливо, і професійна доля мого чоловіка склалася б по-іншому, але свого часу мама сказала йому: «Нікуди не підеш вчитися. Всі три брати шоферують, і ти будеш шофером». Він послухав матір, та вибраний нею фах не заважав йому любити пісню, особливо українську народну. Радів, що з дев’яти внуків його мами саме його донечці передався талант до музики від музично обдарованої бабусі.

Пригадую, як колись у Борщеві, на весіллі доньки моєї молодшої сестри один гість запитав у мого чоловіка, ким той працює, бо ж дуже гарно співає. Відповів, що водієм. «О, то ви свій талант закопали», — сказав на те. Моя Оксана тоді аж заплакала і водночас зраділа, що ми не дозволили їй «закопати» свій талант. Бо коли дочці виповнилося сім років, тато купив їй фортепіано, з яким вона не розлучається донині. Тепер на ньому грає її донечка Софійка…

Цією родинною історією звертаюся до всіх батьків: помічайте і розвивайте таланти й здібності своїх дітей. Бо щастя кожної людини залежить і від того, наскільки подобається їй те, що вона робить. Робота за покликанням дарує неймовірне задоволення, її неможливо виконувати абияк. А «закопувати» таланти гріх.

Марія ПОЖАРНЮК

с. Кривеньке Чортківського району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини