Вільне життя

«Олімпійське лелеченя» дарує незабутні враження

Як ми вже повідомляли, три сотні юних прихильників спорту, найактивніших і найрозумніших дітей із двадцяти п’яти областей України провели минулий тиждень у столиці нашої держави. У розміщеному в передмісті Києва санаторному комплексі «Пуща-Озерна» відбувся фінал проекту «Ти Лідер: Твори! Вивчай! Перемагай!» 

Цей проект, без сумніву, став яскравим продовженням ініційованих Національним олімпійським комітетом України п’ять років тому всеукраїнських спортивно-масових змагань школярів «Олімпійське лелеченя». За сім днів діти змогли не лише знайти нових друзів, але й розкрити в собі лідерські якості, навчитися об’єднувати зусилля заради досягнення обраної мети. І в чесній спортивній боротьбі визначити переможців У олімпійській вікторині, спортивній естафеті, рухливих іграх.

Учні 5—8 класів загальноосвітніх навчальних закладів України протягом року виборювали право стати фіналістами змагань. Їх проведення, за повідомленням НОКу України, стало можливим завдяки підтримці Програми розвитку ООН та фундації «Кока-Кола» в реалізації міжнародної програми «Новий світ». Спочатку визначили сильніших у школах, далі — в містах і районах. А путівки на фінал дісталися кращим у своїх областях.

На Тернопільщині, до речі, завдяки «Олімпійському лелеченяті» до здорового способу життя долучилося понад півтори тисячі школярів. А під час обласних стартів, які відбулися на Тернопільському міському стадіоні на початку травня, тріумфували юні фізкультурники з Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича. І ось на початку нового навчального року — заслужена відзнака за ту перемогу.

DSCF3674

У церемонії урочистого відкриття всеукраїнського фіналу взяли участь президент НОКу України Сергій Бубка, чемпіони і призери Олімпійських ігор Ірина Мерлені, Олена Костевич, Олексій Торохтій, Олена Говорова, Антон Кузнєцов, Олена Пахольчик, Анна Сорокіна. Самі ж змагання зайвий раз підтвердили, що підопічні директора гімназії Михайла Каськіва і вчителя фізкультури Івана Плекана не випадково стали кращими на Тернопільщини. Вже після першого виду їх запросили на п’єдестал пошани, аби отримати заслужені відзнаки за третє місце в представленні своєї команди. Нагороди їм вручив чемпіон світу з греко-римської боротьби Жан Беленюк.

RdHwNn3aCjk

Дуже гарно чортківські діти знають історію олімпійського руху. Потрапити до трійки кращих їм завадила лише та обставина, що їх конкуренти по півфіналу з Луганщини швидше встигли натиснути сигнальну кнопку і першими отримали право відповісти на вирішальне запитання, яке для них теж аж ніяк не було загадкою. А високий рівень фізичної підготовки школярів з Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича засвідчила комплексна спортивна естафета. В суперечці двадцяти п’яти збірних показали високий дев’ятий час.

На фото: переможці обласних стартів «Олімпійського лелеченяти» з Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича гідно захищали честь Тернопільщини у всеукраїнському фіналі. За привітання нашій команді присудили третє місце; відтепер у кожного зі школярів у домашньому архіві буде світлина з олімпійським чемпіоном і президентом НОКу України Сергієм БУБКОЮ; заслужені нагороди з рук Жана БЕЛЕНЮКА.

Фото із сайту НОК України та Івана ПЛЕКАНА

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини