Вільне життя

Пам’яті Гонгадзе та всіх загиблих журналістів

У 15-ту річницю з дня вбивства Георгія Гонгадзе тернопільські журналісти пом’янули його та всіх загиблих колег. Така акція відбулася в багатьох містах України під гаслом «Озбройтеся правдою!»

Виконуюча обов’язки голови Тернопільського прес-клубу Анжела Кардинал зазначила, що торік в Україні було зафіксовано 995 випадків порушень свободи слова, що майже вдвічі більше, ніж 2013 року. Протягом року 79 журналістів пережили жахіття полону, семеро загинули на війні. Серед них і двоє наших земляків — фотокореспондент Віктор Гурняк та військовий журналіст Дмитро Лабуткін.

DSC09011

— Георгій Гонгадзе працював на Кавказі тоді, коли бійці УНСО допомагали грузинам, — сказав журналіст, військовий історик та архівіст Ігор Крочак. — Тепер грузини допомагають нам. Нині на сході України воює підрозділ грузинських бійців, які пройшли не одну війну. Вони кажуть: «Це святе діло геноцвалі: ви допомагали нам, ми допомагаємо вам».

DSC09013

Хочеться згадати війського журналіста Тараса Процюка, котрий загинув в Іраку. Я його бачив іще в Литві, він був добрим спеціалістом. Як бачимо, західний світ послуговується українськими журналістами, бо їм можна платити менше, але вони працюють у всіх гарячих точках. Так само згадаймо Віктора Гурняка, котрий пройшов увесь Майдан, був дуже щирою людиною…

— Поки я приїхала в Україну, я вже чула про Гію Гонгадзе, — зазначила Тамта Гугушвілі, журналіст інтернет-видання 3502.com. — У нас постійно говорили про нього як про журналіста, котрого вбили в Україні. Я питала, чому. Відповідали, що через розслідування, які він проводив. Шкода, що досі крапка в справі його вбивства не поставлена.

Запаливши поминальні свічки, тернопільські журналісти ділилися міркуваннями про те, чому досі не покарані замовники вбивства Георгія Гонгадзе та молилися за упокій загиблих колег.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини