Вільне життя

Параноя з далеким прицілом

Біографії наших державних діячів ми, в основному, знаємо. Зокрема, Арсенія Яценюка. А тепер бачимо, що в нашому знанні був серйозний пробіл.

Нічогісінько не відали ми про бойове та каральне минуле українського прем’єра. Тепер нам про це детально повів очільник Слідчого комітету РФ Олександр Бистрикін. «Арсеній Яценюк брав участь у як мінімум двох збройних зіткненнях, що відбулися 31 грудня на площі «Мінутка» в місті Грозному і в лютому 1995 року в районі міської лікарні №9 міста Грозного, а також у катуваннях і розстрілах полонених військовослужбовців Російської армії в Жовтневому районі Грозного 7 січня 1995 року», — не зморгнувши оком, сплітав головний «слідак». Ще й додав, що Яценюк отримав відзнаку Джохара Дудаєва «Честь нації».

У повній відповідності з притчею, де розповідається, як брехун казав, нібито на кілометровій відстані бачить муху, а підбріхувач додав, що, мовляв, таки так, вона ще й з більмом на правому оці, Бистрикіна активно підтримав прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. «Справа у тому, що Слідчий комітет працює, і подібні заяви не бувають голослівними», — заявив він, також оком не зморгнувши.

У нас цю «сенсацію» коментують практично однаково. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував Бистрикіну приїхати в Україну, пообіцяв йому зустріч із Бонапартом, прокурором і Мусієм із 6-ї палати й запевнив, що в поліклініці МВС параною лікують успішно. Думаємо, що діагноз установлений загалом правильно. Але слід додати: це не проста параноя, а особлива — з далеким прицілом.

Уже після того, як спроба створити міжнародний трибунал, який судив би Росію за збитий «Боїнг», не вдалася, бо РФ скористалася правом вето, саме Яценюк запевнив: буде трибунал. Якщо не на Генасамблеї ООН, то створять його шляхом підписання міжнародного договору. В Росії не сумніваються, що слова українського прем’єра стануть реальністю. Тож удалися до параної. Вибили аж із двох заарештованих брехню стосовно Яценюка й поширили в ЗМІ. Тепер, коли українська сторона розпочне переговори, Кремль здійме галас: «Та подивіться, хто ініціатор перемовин — дудаєвець, каратель». І так далі, в тому ж дусі. Ще з Москви Яценюку також пригрозили якимось трибуналом. Ну, тут уже брак творчості, не змогли придумати чогось нового. А от параною в інтересах Кремля використали вдало. Хоч при цьому зовсім збили з пантелику главу Чечні Рамзана Кадирова. Завжди й у всьому підтримує він Путіна та його челядь, а тут не зорієнтувався і бовкнув, що не має жодної інформації про перебування Яценюка в Чечні під час війни. Ще й висловив великий сумнів у його бійцівських якостях. Хоч мав би, навпаки, казати: мовляв, так, так, Яценюк боєць неабиякий, від нього одного разу цілий взвод кадирівців утікав. Таким твердженням трохи понизив би авторитет своєї армії, зате підтримав би Кремль.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини