Вільне життя

Пільги жертвам нацистських переслідувань

Які пільги надаються колишнім неповнолітнім в’язням концтаборів щодо плати за житло, паливо, послуги комунальні і зв’язку? (О. Тітова, м. Тернопіль).

Відповідно до статті 6-1 Закону «Про жертви нацистських переслідувань» колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, створених нацистами в період Другої світової війни, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, надається: 75-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у жилому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); 75-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) в межах середніх норм споживання; 75-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, установлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення; позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 відсотків тарифів на основні і 50 відсотків — на додаткові роботи). Абонентна плата за користування телефоном установлюється в розмірі 50 відсотків затверджених тарифів.

Ці пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку — 1710 грн.

Крім того, вказаній категорії громадян України надаються інші пільги.

Орест ЗВАРИЧ,

юрист газети

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини