Вільне життя

Село — колиска мого роду

Друга спартакіада «Краще спортивне село Тернопільщини», яку організатори присвятили Дню фізичної культури та спорту, зібрала минулої неділі, 6 вересня, на Теребовлянському районному стадіоні «Колос», де всіх гостинно зустрічав ветеран спорту Ярослав Іванович Королюк, не менш колоритний склад учасників, ніж проведені трохи більше двох місяців тому в Скалаті старти основної частини ювілейних XXV сільських спортивних ігор краю. 

P1280828                P1280838

І треба ж такому було статися, що, прибувши одними з перших до «княжого міста», сільські фізкультурники Білої Чортківського та Вікторівки Козівського районів відразу напророчили автору цих рядків імена фаворитів принципової суперечки кращих із кращих. У перемогах своїх команд не сумнівалися як сільський голова з Чортківщини, учасник АТО Володимир Шматько, так і керівник Козівської районної фізкультурної організації Мирон Бакалець.

P1280856               P1280874

Тим часом, попри негоду, яка змусила більшість змагань провести в спортивних комплексах стадіону і сусідньої ЗОШ №1, ніхто після тривалої спеки не зміг назвати дощ нудливим. Ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів, присутні помолилися разом з отцем Іваном Сиваком із церкви Святого Миколая УГКЦ, почули щирі побажання миру на вкраїнській землі, добра і здоров’я кожному з уст гостинних господарів — голів теребовлянських райдержадміністрації Юрія Ништи, районної ради Василя Попка, міського голови Сергія Поперечного, а також голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету Олександра Стадника, котрий, як сам зізнався, і став ініціатором проведення спортивного свята на одному з кращих районних спортивних комплексів краю.

P1290019               P1290023

Перші нагороди, не можна не відзначити, кожна делегація отримала ще до початку стартів. За перемогу в цьогорічному огляді-конкурсі Тернопільського обласного ФСТ «Колос» «Краще спортивне село». Про призи ж для лауреатів спартакіади, як розповів голова сільського товариства Георгій Гунтік, подбала цього разу і обласна профспілка державних установ на чолі зі Степаном Стефанишиним. А першими їхніми власниками невдовзі стали метальники гранати — Дмитро Гук із Ковалівки Монастириського, Віктор Талалай із Лопушного Кременецького та Іван Тимків із Переволоки Бучацького районів.

P1290049                P1290076

А вже змагання з військово-прикладного мистецтва, гирьового і армспорту, дартсу, початок турнірів із міні-футболу й волейболу змусили згадати про серйозність намірів фізкультурників із Вікторівки та Білої. І чимраз більше переконуватися в тому, що не менш серйозними конкурентами в боротьбі за командну першість стануть також збірні Переволоки та Іванкова Борщівського району. Хоча і лауреатів у кожному з видів гріх було би не назвати.

P1290195 — копия               P1290100 — копия

У чесній боротьбі успіху домоглися гирьовики Володимир Ризак з Іванкова, Руслан Бойко з Переволоки і Олександр Рамський із Вишнівця Збаразького району, борці на руках Михайло Гуменюк з Іванівки Теребовлянського району, Юрій Нижник з Іванкова, Ярослав Гнатусько з Білої. Найшвидше розібрали і зібрали автомат Віктор Кидонь із Вікторівки, вже згаданий Юрій Нижник і Андрій Грущак із Товстого Заліщицького району. У турнірі з метання дротиків перемогла Марія Дуткевич із Курянів на Бережанщині, за нею — Надія Грищенко з Іванівки і Людмила Жаловська з Великих Гаїв Тернопільського району. Аналогічні ж змагання серед голів сільських рад принесли успіх Олександрові Стецюку з Лопушного, Володимирові Шматьку з Білої та Ігореві Малюті з Іванкова, Ользі Кузьмі з Курівців Зборівського, Марії Барановській з Колодіївки Підволочиського районів і Вірі Коропецькій із Вікторівки.

P1290206                P1290219

Нарешті найцікавіше — командні види. Турнір із міні-футболу приносить перемогу білянам. На п’єдестал пошани піднімаються також футболісти з Чабарівки Гусятинського району і Вікторівки. А на біговій доріжці стадіону дружний квартет із Великих Гаїв на чолі із сільським головою Олегом Кохманом так і не дозволив нікому себе перемогти в перетягуванні каната. Хоча богатирям з Іванкова і Вікторівки теж сили не позичати. В той же час фінальний свисток арбітра національної категорії Романа Єднаківського засвідчив, що в турнірі з волейболу кращою стала команда Ковалівки, яка у вирішальному матчі здолала аматорів гри над сіткою з Колодіївки. А третє місце дісталося волейболістам із Великих Гаїв.

P1290236                P1290249

Усі ці здобутки дозволили суддівській колегії констатувати, що чемпіонами другої обласної спартакіади стали сільські фізкультурники Вікторівки Козівського району, які в боротьбі за командну першість лише на п’ять очок випередили спортсменів із Білої Чортківського району. А третє місце в не менш напруженій суперечці з фізкультурниками Іванкова Борщівського району дісталося атлетам із Переволоки Бучацького.

P1290263                P1290268

Чемпіони другої спартакіади «Краще спортивне село Тернопільщини» вже наприкінці вересня — повідомив Георгій Гунтік — захищатимуть честь нашого краю на аналогічній всеукраїнській спартакіаді. Дізнавшись про це, переможці стали дружно підкидати вгору керівника свого фермерського господарства «Вікторія» Петра Пеляка.

P1290285

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини