Вільне життя

Український прапор — пострах для Росії

Кого із жителів Криму Росія вважає своїми ворогами, з тими в неї розмова коротка. Без огляду на закони, на права людини й тому подібні «сентименти».

Скільки вже людей були викрадені, потім знаходили їх мертвими, скільки різні терміни ув’язнення отримали. А є ще й такі, яких влада РФ вважати ворогами не має підстав. То вона розцінює їх, як недоброзичливців. Таку «класифікацію» людей Кремль, очевидно, перейняв від СРСР. Там свого часу були «куркулі», котрих «знищували як клас». Але «куркулів» видалося замало, то великій частині народу поставили клеймо «підкуркульники». І також повідбирали все майно та повивозили «в отдальонниє мєста СССР». Подібним чином тепер «сортують» кримців.

Тих, кого віднесли до менш «небезпечної» категорії, наразі не викрадають, за колючий дріт не кидають. У них тільки допитуються то про одне, то про інше. «Є якийсь список «недоброзичливців». Співробітники карного розшуку повідомили, що їм дано вказівку провести бесіди з усіма, включеними до списку. Його я бачив мигцем, зауважив лише, що список довгий, там близько ста осіб», — цитує слова активіста Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна «Українська правда». В нього протягом 40 хвилин випитували, чи брав він участь у заходах із використанням української символіки й чи має намір брати надалі.

ФСБ, поліція — потужні структури російської держави. Та водночас якісь полохливі. У кожному, хто візьме в руки навіть маленький український прапорець, уже вбачають небезпеку для себе.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини