Вільне життя

Чи можуть відмовити в субсидії?

На Тернопіллі за новим порядком призначення субсидій із 1 травня 2015 р. звернулося понад 50 тис. родин. Як повідомили в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, в опалювальний період ця кількість може зрости до 130 тис. сімей.

Через те, що значно зросли ціни на комунальні послуги, громадянам, які мають невисокі доходи, урядовці запропонували оформляти субсидії. За словами заступника міністра соціальної політики Віталія Мущиніна 2,3 млн сімей в Україні вже мають право на субсидії, ще майже 400 тис. — у процесі їх оформлення. Це приблизно в 5 разів більше, ніж на серпень минулого року. Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлокомпослуг на одну сім’ю у липні 2015-го збільшився в 2,9 рази порівняно з липнем 2014-го — до 212,8 грн. За статистичними даними, найвищий розмір субсидій у липні 2015-го зафіксований у Тернопільській області — 835,5 грн, найнижчий — у Донецькій, Миколаївській та Закарпатській областях — 70 — 88,8 грн.

Уряд обіцяє, що кошти з держбюджету будуть виділені в необхідній кількості для всіх, хто звернеться за нарахуванням субсидії й матиме на це право. На сьогодні процедура подачі документів у відповідні органи спрощена. Як стверджують у Мінсоцполітики, це дасть змогу людям подавати необхідні папери, не остерігаючись, що можуть неправильно заповнити їх. Подати потрібно лише два документи — заяву й декларацію. Також скорочена форма заяви та декларації (лише одна сторінка кожна). Термін упродовж якого діє субсидія — 12 місяців, а не опалювальний сезон як це було раніше. Подовження нарахування субсидій на наступний рік здійснюють тепер автоматично. Також є можливість надіслати документи поштою.

Знято й певні обмеження при оформленні субсидії. Наприклад, особи, які винаймають житлове приміщення, можуть її оформити. Також родина має право на субсидію, коли в її складі є особи працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні.

Чи можуть заявникові відмовити в оформленні субсидії? На це запитання спеціалісти департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації відповіли, що це практично не відбувається, оскільки всіляко сприяють тим, кому за законом така субсидія належить. Щоправда в законодавстві є одна з основних умов, за якої родина не може отримати субсидію: якщо протягом року була зроблена покупка на більше ніж 50 тис. грн. Але, як пояснили в департаменті, й тут можуть бути винятки. Якщо комісія, створена при місцевому органі влади, вирішить, що такій родині все ж потрібна субсидія, її обов’язково призначать.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини