Вільне життя

Чому б солдату не похвалитися

У всі часи в радянській армії контролювали, що пише солдат додому. Не кожен конверт відкривали й лист перечитували, та коли відправник був недостатньо «благонадійний», то не церемонилися.

Пильнували не тільки за тим, аби якась таємниця не просочилася (військовослужбовці строкової служби не дуже багато тих таємниць знали). Лист показував, який настрій у солдата, чи не кляне він часом ту службу, чи не треба вплинути на нього. Зрештою, про те, що конверт можуть відкрити, знали і «діди», і «салаги», тож автори листів були обережні у висловлюваннях.

Нині часи змінилися. За інтернетом не дуже-то прослідкуєш. І нерідко найбільша «таємниця» російського командування — про те, що військовослужбовці РФ воюють і гинуть на Донбасі, а не вмирають під час навчань у Ростовській області, стає таємницею Полішинеля.

Громадянин РФ Олексій Ломаєв, очевидно, вирішив, що похвалитися своїми «подвигами» в мережі Instagram буде цілком доречно. «Отци-командіри», звісно ж, застерігали всіх від зайвої відвертості, та він не якийсь там засекречений агент. Звичайний солдат, якому хочеться, аби люди знали, де він, як потрапив на війну та як воює. Тож усе детально розповів і фотографії виклав.

Привезли його в Донецьк із Краснодара (РФ). Спочатку відбував строкову службу, потім уклав контракт. Розбазікав про великий полігон під Новоросійськом (також РФ), виклав фото звідти. На іншому знімку він уже серед поля під Донецьком, ще на одному — в дворі Донецької міськради, і то не сам, а з так званим «заступником командувача корпусом Міноборони «ДНР» Едуардом Басуріним.

Похвалитися кортить кожному солдатові. А в цьому разі, цілком можливо, справа не тільки в похвальбі. Адже хлопець не може не знати про долю вже багатьох російських військових, які загинули на цій війні, а за офіційною версією, з котрим нібито стався нещасний випадок під час навчань у Ростовській області, котрий буцімто від інсульту помер, хоч при цьому, як у Некрасова, «Богатырского сложения, / здоровенный был детинушка!», в десанті служив. Ось і застрахувався Олексій Ломаєв від такого. Якщо вже доля складеться так, що в свій Краснодар не повернеться, то хай усі знають, де він був та що з ним сталося. І чхав він на заборону «отцов командіров».

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини