Вільне життя

Шукайте загубленої овечки

Як дитина зблудить, доложіть всякого стараня, щоби зблудившу навернути на дорогу честноти. А памятайте, що любов батька, а ще більше любов матери може дуже много!

Якийсь молодець пішов до високих шкіл і там, попавши в товариство недовірків, стратив віру, а опісля, що за тим звичайно йде, жив грішно і зруйнував здоровлє. Він знав, що нема виходу і нї один лікар не мав відваги обіцяти єму, що подужає. Мимо сего однак, хоч уже над берегом гробу і пекла, не хотїв чути о св. сповіди, о покутї.

Він однак навернув ся. Єму случайно попав до рук образочок, який небіжка мати дала єму в день єго першого св. Причастія. На образочку він вичитав сердечні слова матери, що їх виписала, заклинаючи єго, щоб він нїколи не позабув Ісуса, котрого приняв в св. Причастію. Слова матери зворушили нещасного до слїз. Він зажадав сьвященика, щиро та із жалем висповідав ся і вмер смертию праведного каяника.

Мати! Коли ти се читаєш, може як раз гірко плачеш. Може і твій син або твоя донька находить ся на злій дорозї. Не трать надїї! Згадай св. Монїку! Вона шіснацять лїт молила ся о наверненє свого грішного сина Августина. І син не лише навернув ся, але став ще великим сьвятим.

Лихі житєві обставини, серед яких дитина може опісля найти ся, дуже часто руйнують те, що доброго в єї серцю родичі защіпили. Такими обставинами є: товариство зіпсутих людий, занятє або служба далеко поза очима родичів, вандрівка по чужих краях, нещасне супружество, зубожінє і т.п. А однак добре християньске вихованє, яке дитина винесла з дому, не піде цїлком марно; вражіня з дитинних лїт воскресають і бодай в части стають заборолом проти зла.

«Молитвеник християнської родини»,

Жовква, 1917.

Фото з вільних джерел

(Правопис збережено)

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини