Вільне життя

Щоб не забували

Коли СРСР уже тріщав по швах, але ще стояв, депутати Тернопільської міськради зробили кадебістам «сюрприз» — «переселили» їх на проспект Степана Бандери. Власне, управління грізного КДБ в області залишилося там, де було, але вулиця Леніна, на якій воно багато років містилося, змінила назву.

І стукач, котрий хотів на когось донос написати, мусив вивести на конверті ім’я та прізвище провідника ОУН. А як працівники управління почувалися, коли десь вказували адресу своєї «контори», можна хіба що здогадуватися.

Нині подібний «сюрприз» чекає працівників російського консульства у Києві. Міститься воно ще на вулиці Панфіловців. Були такі насправді чи ні, казав чи не казав політрук Клочков свої слова «Вєліка Россія, а отступать нєкуда — позаді Москва» (неупереджені дослідники доводять, що і описаного радянськими журналістами, а згодом істориками епізоду не було, і політрук нічого подібного не виголошував), а московські дипломати, мабуть, пишаються такою назвою вулиці. Та незабаром доведеться звикати до нової. Профільна комісія Київради підтримала проект рішення про перейменування вулиці Панфіловців на вулицю Добровольчих батальйонів. Тих, які стримують нашестя російських замаскованих і незамаскованих військ на нашу землю. «Прийняття та виконання цього рішення дасть можливість вшанувати пам’ять воїнів добровольчих батальйонів, які зробили вагомий внесок у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України», — йдеться в повідомленні міськрадівської прес-служби.

Додамо: і постійно нагадуватиме російським дипломатам про те, що представляють вони державу-агресора. Щоб ні на хвилину про це не забували.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини