Вільне життя

«Іловайськ» уже в Тернополі

Письменник, редактор та журналіст Євген Положій репрезентував у Тернополі свій роман про події під Іловайськом. Книгу, що має дві авторські версії: російською та українською мовами, можна знайти в місцевих книгарнях.

Роман автор писав майже рік – від жовтня 2014-го до липня 2015-го. Протягом цього часу спілкувався із близько ста очевидцями тих жахливих подій. Спогади бійців добровольчих батальйонів, ЗСУ та прикордонників лежать в основі новел, що формують документальне ядро книги.

До прикладу, новели «Дядя Ваня» – про адвоката Івана Погорілова із Запоріжжя, котрий, будучи важкопораненим, врятував маленьку дівчинку; «Життя і смерть Серьоги Кабана» – українського прикордонника, що переховувався від “ДНРівців” під десятками трупів у морзі, – чиста правда.

Євген Вікторович запевняє, що мав на меті не документально висвітлити події та провести розслідування, а хотів, аби люди вшанували пам’ять загиблих під Іловайськом, перейнялися долями тих, що вижили.

«Як на мене, вони економлять доброту так, неначе може прийти за неї рахунок, як за воду чи газ, – дивується автор мирним жителям по той бік барикад. – Мені складно уявити, як ми будемо далі жити з ними в одній країні. Як будуть люди, які вбивали «наших» там, гуляти по Львову чи Тернополю та сидіти у кафе.»

До слова, письменник анонсував у жовтні цього ж року вихід книги «Останній потяг із пекла» як продовження «Іловайська», до якого не увійшли всі розповіді.

Надія ВИХРИСТЮК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини