Вільне життя

Інвалідність довічно

Десятий рік маю третю групу інвалідності. Наступного року повинна проходити повторний огляд, тоді ж мені виповниться 55 років.

Чи матиму право на інвалідність довічно? (ОКСАНА. Гусятинський район).

Відповідь на ваше запитання можна знайти в пункті 22 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. №1317.

Повторний огляд інвалідів з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму з метою визначення ефективності реабілітаційних заходів, стану здоров’я і ступеня соціальної адаптації проводиться раз на один-три роки.

Інвалідам, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, тобто довічно.

Якщо наступного року вам виповнюється 55 років, то ви 1961 року народження.

Згідно зі статтею 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійний вік жінок, які народилися: з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року ─ 59 років 6 місяців, з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року ─ 60 років.

Отже, залежно від дати свого народження право на довічну інвалідність будете мати у віці 59 років 6 місяців або після досягнення 60 років. Звісно, якщо значно не погіршиться стан вашого здоров’я.

Статус інваліда надають органи праці та соціального захисту населення на підставі експертного висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). МСЕК належать до системи охорони здоров’я. Вони бувають міські, міжрайонні, районні та обласні. Такі комісії проводять огляд громадян за місцем проживання або лікування за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу. В разі незгоди оглянутого з висновком районної, міжрайонної, міської МСЕК він має право оскаржити його до вищестоящої МСЕК чи до відповідного відділу (управління) охорони здоров’я або до суду.

Орест ЗВАРИЧ,

юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини