Вільне життя

Об’єднані мовою

1356732115_img_1139

В Одесі урочисто підбито підсумки і вручено нагороди традиційного, вже XVI-го загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання». Його під патронатом голови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі проводили Національна спілка журналістів України і Причорноморська академія мовних технологій та комунікацій.

Співголовами журі були голова Одеської регіональної журналістської організації, заслужений журналіст України Юрій Работін та Герой України, академік НАНУ, літературознавець, критик, громадський діяч Іван Дзюба. На конкурс надійшло майже 200 персональних і колективних доробків з України, Англії, Китаю, Німеччини, Молдови, Португалії, Росії, Словаччини.

Гідно були представлені у місті над Чорним морем наші земляки. Зокрема, в номінації «Квітни, мово наша рідна» у числах тих, хто зайняв перше місце — четверо тернополян: авторський колектив — Марія Тройчак, Олег Нищота і Максим Кирилів — за музичний фільм до 25-річчя незалежності України «Щастя жити в ріднім краї» (про спадкоємність поколінь, історичну пам’ять, національні традиції) та письменник, журналіст і краєзнавець, головний редактор журналу «Літературний Тернопіль» Богдан Мельничук — за багатожанрову книгу «Перейти на другий берег», присвячену світлій пам’яті лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка поета і громадського діяча, політв’язня комуністичного режиму Степана Сапеляка. За друге місце у цій номінації відзначена Ольга Сороцька із села Великі Чорнокінці на Чортківщині, яка подала реферат про українську мову як засіб державотворення і фактор соціального захисту.

Серед тих, хто зайняв третє місце в номінації «Первоцвіт», — дві представниці Чортківського району: Наталія Підкова та Вікторія Старик — за поетичні твори про рідну мову. Також лауреатом конкурсу «Українська мова — мова єднання» стала письменниця і журналістка Марія Баліцька за книжку поезій «Осяйний Тернопіль».

Ольга ВОЛИНСЬКА

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини