Вільне життя

Безкоштовна психологічна поміч

У Тернополі надають безоплатну психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та їхнім родинам. Їм потрібно звернутись у Центр психологічної допомоги «Крок назустріч», що знаходиться по вулиці Над ставом, 6.

Психолог-консультант центру Світлана Ломовцева розповіла, що їхня організація діє з травня 2015 року. Тернопільський центр — один із п’ятнадцяти представництв у стількох же областях України. Відтак переселенці можуть звертатися до спеціалістів, телефонуючи на різні номери. Наприклад, номер у Тернополі — (098)469-22-52, а безкоштовна «гаряча» лінія у Києві — (044)222-90-94.

«Хочу підкреслити, що поруч із проблемами матеріальними, з якими стикаються переселенці, важливо не нехтувати і психологічними. Це, у першу чергу, адаптація на новому місці, страх і тривога за майбутнє. Переселенці, які зараз перебувають у Тернополі, знаходяться ніби у підвішеному стані. У них загострене почуття справедливості, конфронтація з місцевим населенням, якщо не збігаються погляди, безпорадність та інколи відчай», — ділиться почутим Світлана Ломовцева.

Фахівець каже, що коли біженці приходять за допомогою, інколи у їхніх словах «Де ви були раніше?» звучать і відчай, і страх, і злість. Тому, підкреслює пані Світлана, потрібно не тільки забезпечити їх базовими потребами (житло, продукти, одяг), а й не забувати, що вони пережили травматичний досвід. Особливо це стосується дітей, котрі не розуміють, чому їм потрібно їхати в інше місто, залишати домівки та друзів.

«У нашому центрі для роботи з переселенцями працює група дорослих, а зараз формуємо групу діточок. У дитячій свідомості відклався страх пострілів і голосних звуків, у них тривога. Наші фахівці добре підготовані, тому працюють з такими дітками обережно і поступово. Спочатку формується базова потреба, яка була порушена — безпека».

У центрі також надають допомогу людям, які пережили процеси війни: як військовослужбовцям, так і їхнім сім’ям, матерям. Якщо ті, хто потребує допомоги, живе у районі і немає змоги приїхати до Тернополя, їм запропонують допомогу телефоном або через скайп.

Фото з вільних джерел 

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини