Вільне життя

Вакциновий дефіцит

Про виконання програми з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009—2015 роки йшлося на засіданні колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Як повідомила головний спеціаліст-педіатр цього департаменту Майя Голяк, деяких із вакцин для дітей не вистачає.

«Забезпечення вакцинами за вісім місяців поточного року до реальної потреби становить від 5,4 відсотка з вакцини БЦЖ та до 59,8 відсотка з вакцини КПК (проти кору, краснухи і паротиту), — сказала медик. — Лікувально-профілактичні заклади отримують імунобіологічні препарати в міру їх надходження в область. За станом на перше вересня область отримала наступну кількість вакцин: вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюка — у кількості 14 тисяч 300 доз, що становить 41,8 відсотка від реальної потреби. Комбінована вакцина пентаксим у кількості 10 тисяч 350 доз, що становить 35,6 відсотка від потреби. Вакцина для профілактики гепатиту В становить 8 відсотків від реальної потреби…»

Серед іншого Тернопільщина отримала вакцини від поліомієліту. Відтак розпочинається турова імунізація дітей проти цього захворювання. Пов’язано це з тим, що на Закарпатті цьогоріч зафіксовано два випадки поліомієліту серед дітей. Препарат розподілятимуть відповідно до заявок лікувальних закладів. Обласний педіатр особливо наголосила на важливості дотримання холодового ланцюга при транспортуванні і зберіганні вакцини від поліомієліту.

У цілому ж, за словами Майї Голяк, нерегулярні поставки Міністерства охорони здоров’я стають причиною недостатньої вакцинації дітей. Із дітьми до року ситуація така: проти дифтерії, правця та кашлюка щеплено 26 відсотків осіб. Проти поліомієліту — 16,8 відсотка, проти туберкульозу — 16,3. Проти кору, краснухи, паротиту — 50 відсотків. Проти гемофільної інфекції — 30 відсотків і проти гепатиту В — 28.

Туберкулінодіагностикою охоплено всього десять відсотків дітей (12 тисяч 708 осіб). Не останній чинник у низьких показниках щеплень — батьки-відмовники, які не хочуть, аби їхню дитину вакцинували. Водночас медик звернула увагу й на те, що у зв’язку із проблемним забезпеченням туберкуліну він раціонально не використовується: «Залишок на перше вересня становить 35 тисяч 38 доз. Є окремі райони, які вакцину списують, а деякі взагалі її не закуповували в поточному році», — сказала головний педіатр.

Недостатнє забезпечення і дорослого населення, зокрема імунобіологічними препаратами проти дифтерії і правця. Із 2010 року і по сьогодні щеплено вкрай мало осіб. А у 2014 році — взагалі 0,5 відсотка у зв’язку з тим, що раніше цей контингент населення забезпечувався російськими вакцинами. Це доволі ризиковано, оскільки, як пояснює Майя Голяк, Тернопільська область належить до територій із високим ризиком зараження правцем і рівнем захворюваності на нього. Щороку реєструються його випадки — і навіть із летальним кінцем. Складна ситуація ще й із вакцинами або імунобіологічними препаратами для щеплень дітей за епідемічними показами. Недостатньо протиботулінічної, протидифтерійної, протизміїної сироваток, антиробічного імуноглобуліну, антиробічної вакцини, правцевого анатоксину, протиправцевої сироватки. Проблема їхньої наявності склалася по всій Україні, тому лікувальним закладам направлено листи з інформацією, де можна закупити ці препарати.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини