Вільне життя

Вчи-вчи, а в неділю нема з ким на люди вийти

Кожен журналіст знає про авторське право, якого повинні дотримуватися абсолютно всі. Цього вчать як в університеті, так і на різних тренінгах, курсах тощо. Проте, як показує практика, не всі цьому навчилися. 

Один зі студентів факультету філології та журналістики ТНПУ імені Володимира Гнатюка, а саме Іван Урманець, кількома днями раніше опублікував на нашому сайті замітку про вишиванку, яку хтось викинув у смітник. За три дні репост зробило аж п’ять сайтів, проте далеко не всі зробили це згідно з усіма правилами.

Першими репост зробив «Акцент Дня». «Автори» вказали лише те, що вишиванку побачив студент тернопільського педагогічного, от тільки ні самого студента, ні, тим паче, першоджерело не вказали.

Наступною стала спільнота ВКонтакті «Від Тарнополя до Тернополя». Проте тут не все так просто. Адміністратори за першоджерело взяли публікацію на сайті «Акцент Дня», навіть не перевіривши її.

Третіми, хто зробив репост, став сайт «0352». От тільки тут немає до чого «вчіпитися». Адміністратор сайту подав як внутрішнє гіперпосилання, так і підпис автора та першоджерела вкінці матеріалу.

Через кілька хвилин цей матеріал появився і у «ТернопільІнфо». Якщо уважно роздивитися параметри сторінки, то можна побачити посилання на 0352, от тільки ці посилання адміністратор сайту забрав, а точніше приховав. Незважаючи на це, вказувати потрібно саме першоджерело публікації, а не тих, хто її репостив. Тому це теж можна вважати промахом.

Як би там не було, але автора, молодого журналіста, таке ставлення до тексту обурило.

Говорити про журналістську етику і повагу до авторства можна багато. Хвилює інше – коли чекати результат?

Фото Івана УРМАНЦЯ

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини