Вільне життя

Вірять у себе і вражають талантами

У Тернополі відбувся ХХІ обласний фестиваль для дітей з особливими потребами «Повір у себе».

Цьогоріч дійство об’єднало понад три сотні хлопчиків і дівчаток з обмеженими можливостями, які навчаються в інтернатних закладах області, та дітей із сімей, які є клієнтами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді області. Найбільш обдаровані учасники демонстрували свої таланти зі сцени та на виставці творчих робіт.

mb 002                mb 004

— Наші діти беруть участь у цьому фестивалі, напевне, від часу заснування. Цього разу вони представлять глядачам танець «Ой, у лісі калина», — розповідає виконувач обов’язків заступника директора з навчально-виховної роботи Петриківського обласного комунального дитячого будинку-інтернату Любов Беднарська. — Танцювальний ансамбль у нашому закладі існує вже кілька років. Звичайно, вихованцям з обмеженими фізичними і розумовими можливостями досить важко вчитися такому мистецтву. Це займає багато часу, можливо, більше, ніж у здорових ровесників, але діти дуже стараються на заняттях, хочуть займатися танцями, із задоволенням йдуть на репетиції. Також вони вміють вишивати, створювати вироби з бісеру, ми почали плести кошики, вази із газет. Ці рукотвори в різних техніках наші підопічні представили на виставці.

mb020

Добре підготувалися до дійства і вихованці Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру. Учениця закладу Анна Качан розповідає, що разом із друзями виконуватиме пісню «Моя країна Україна». Репетирували її майже два тижні. І хоча школярі долучаються до фестивалю не вперше, все одно трішки хвилюються. Проте варто лише вийти на сцену, як переживання, каже Аня, одразу змінюється захопленням та позитивними емоціями.

mb027

Під час свята дітей розважали працівники і вихованці Тернопільського міського центру творчості дітей та юнацтва. Директор установи Світлана Миханчук зазначає, що така співпраця з організаторами фестивалю триває уже багато років.

mb039

— Педагоги-майстри народної творчості провели майстер-класи із виготовлення браслетів на патріотичну тематику, паперових ангелів, вітальних листівок, виробів у техніці орігамі, — каже пані Світлана. — На свято завітали наші ростові ляльки, які забавляли діток перед початком заходу. Допомогли ми також в організації концертної програми.

mb061

Перед тим, як дітлахи поринули в казкові мандри разом із вихованцями центру творчості дітей та юнацтва, особливих артистів нагородили грамотами й подарунками. Гараздів і нових успіхів їм побажали очільник Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, директор обласної соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді Богдан Рокочий, директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ірина Базилевська, представник обласної організації Товариства Червоного Хреста України Тетяна Магера, а також меценати і благодійники цьогорічного фестивалю «Повір у себе».

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини