Вільне життя

В яких випадках податкова інспекція може скасувати діяльність підприємця чи фірми?

Відповідно до статті 51 Господарського кодексу України (ГКУ) підприємницька діяльність припиняється на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим кодексом та іншими законами.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати до суб’єктів господарювання адміністративно – господарські санкції, зокрема такі, як ліквідація суб’єкта господарювання. Це зазначено у статті 239 ГКУ. А статтею 20 Податкового кодексу визначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою – підприємцем підприємницької діяльності та про визнання недійсними їх установчих (засновницьких) документів.

Згідно з пунктом 11.30 розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі:

  • неподання протягом одного року до контролюючих органів податкових декларацій, документів податкової звітності;
  • якщо установчі документи суперечать чинному законодавству;
  • провадження діяльності, яка суперечить установчим документам та законодавству;
  • наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням;
  • наявності у контролюючого органу передбачених законами України інших підстав для постановлення судового рішення щодо припинення (ліквідації) чи скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання, то керівник податкової інспекції приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків про звернення до суду або господарського суду із позовною заявою про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, відміни державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Для отримання детальніших консультацій щодо даного питання можна звернутись у Центр обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефонами: 43-46-46 та 43-46-10.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини