Вільне життя

Гуаякільський парадокс у Тернополі

Цими днями до Тернополя завітав молодий український письменник, мандрівник, автор більше десятка художніх книжок Макс Кідрук. На репрезентації, що відбулася в артгалереї «Бункермузу», літератор представив нову книжку — трилер «Бот-2: Гуаякільський парадокс» та розповів про майбутні проекти.


Новинка — продовження першої частини (сиквел) «Бот: Атакамська криза». Читач знову зустрічається з улюбленими героями — українським програмістом Тимуром Коршаком, французьким психіатром Лаурою Дюпре та африканцем Ріно Хедхантером. Вони продовжують боротися з психоістотою, котра цього разу заволоділа жителями еквадорського міста Гуаякіль. Аномальний викид океанської риби, моторошні картинки «отруєних» знавіснілих людей, котрі ладні вбити за найменшу дрібничку ─ і це лише початок…

Відзначимо, що жанр технотрилера дає змогу письменнику поєднати фантазію та наукові факти. Щодо цільової аудиторії, то Макс Кідрук переконаний, що жодних обмежень немає: «Це люди, котрі люблять високоякісну жанрову літературу, яка не просто розширює світогляд, а привносить щось нове».

Сиквел має те ж наукове підгрунтя, що й перша частина — автор опрацював понад двісті наукових статей і дві монографії, працював із трьома науковими консультантами. Малюнки, графіки, карти – не ускладнюють, а довершують «картинку».

Головний посил «Ботів»: людству не варто загравати з власною технологічною могутністю. У Всесвіті є речі, які ми не знаємо і які краще не знати.

До слова, «Бот» став успішним дебютом Макса Кідрука в жанрі технотрилера. Книжка витримала три перевидання (наразі готують четверте) загальним накладом 25000 примірників. «Перший «Бот» є для мене найбільш знаковою книжкою. Це момент трансферу від травелогів до техно. Вперше я організував промотур із книжкою, замовив буктрейлер», — розповів письменник на репрезентації.

«Боти» не перші й не останні книжки автора. За словами Макса, до 2020 року (а саме тоді, можливо, вийде третя частина) на читачів чекає ще чотири новинки: «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи», «Трава», «Подарунок Джема».

Щодо першої, то, за словами Кідрука, він просто марить нею: «Я прокидаюся і пишу, йду кудись і продумую діалоги, лягаю спати і мені сниться ця історія». На запитання, яку зі своїх книжок письменник дав би почитати Майклу Крайтону (написав «Парк Юрського періоду», один з улюблених авторів Макса Кідрука) зізнався, що це «Зазирни у мої сни», а з опублікованих — «Жорстоке небо».

Макс Кідрук розповів і про секрет своєї письменницької активності: «Я роблю те, що люблю, і за це щасливий отримувати гроші. Якщо ви хочете стати письменником — треба весь свій час віддавати літературі, читання — це теж частина роботи. Ви не можете бути одночасно письменником і продавцем у супермаркеті чи письменником і журналістом».

Макс об’їхав ледь не всю Україну. Як запевняє письменник, щоразу готується до туру як до театрального дійства. В Тернополі вже встигли у цьому переконатися. Думаю, що гумором, харизмою, низкою цікавих і чудернацьких історій письменник завоював не одного потенційного читача.

Наостанок письменник побажав: «Слухайте гарну музику, читайте хороші книжки і вірте, що все у нас буде добре».

Вікторія ОСІПОВА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини