Вільне життя

Краса починається зі здорової шкіри

Серед десятків наукових праць із різних дисциплін, котрі освоюють студенти-медики, чи не найтовстішим є фоліант «Шкірні хвороби». І це не дивно, оскільки шкіра — найбільший орган людського тіла.

Її площа становить від півтора до двох квадратних метрів! На неї проектуються всі інші органи людини, отже, за станом нашого зовнішнього шкірного покриву можна діагностувати низку внутрішніх хвороб і, навпаки, впливаючи на шкіру — лікувати інші захворювання. А що робимо ми, побачивши у себе висипання чи інші недоліки? Якщо вони не турбують — ховаємо їх під макіяжем чи одягом і відтягуємо візит до лікаря. Особливо ризиковано до проблем зі шкірою ставляться підлітки та молодь: займаються самолікуванням, намагаються «здерти» висипання, витиснути вугрі — абсолютно не задумуючись над небезпекою такої поведінки. «Самолікування є небезпечним при будь-якій хворобі, а при хворобах шкіри і поготів, — пояснює лікар-дерматовенеролог Галина Безкоровайна. — Візьмемо для прикладу звичайні вугрі. Якщо їх витискати, можливе потрапляння бактерій з вугрового вмісту у кров’яне русло. А таке інфікування крові може мати трагічні наслідки».

tsentr 1

Із Галиною Олександрівною ми розмовляємо у тернопільському «Центрі здорової шкіри» по вул. Лучаківського, 6. Його фахівці спеціалізуються на діагностиці і лікуванні хвороб шкіри у дорослих та дітей, наданні косметологічних послуг, проведенні лікувально-оздоровчого масажу. До послуг відвідувачів клініки й кваліфікований підбір косметичних засобів та засобів догляду за шкірою. «Адже відомо, що неправильно підібрана косметика дає прямо протилежний до очікуваного ефект», — говорить лікар-косметолог Ірина Будзанівська. Пані Ірина нерідко діагностує наслідки нераціонального використання різних засобів, виявляє надчутливу, пересушену чи подразнену шкіру. «Спиртовмісні засоби руйнують нормальну мікрофлору шкіри, нівелюють бар’єрну функцію нашого зовнішнього покриву. Шкіра стає ще більш чутливою як до різних зовнішніх чинників, так і до проникнення інфекційних агентів. Тому тільки спеціалісту варто довірити підбір лікувальних шкірних засобів та засобів догляду. І не варто маскувати проблему та відтягувати з візитом до лікаря».

Неправильно проведена чистка обличчя, надто часті пілінги та інші маніпуляції, котрі травмують шкіру, призводять до стоншення епідермісу, який просто не встигає оновлюватись. Тому після таких процедур важливими є реабілітація та правильний підбір косметики. Втім, різноманітні висипання на шкірі — це нерідко лише симптом. Шкірні хвороби можуть свідчити про недуги шлунково-кишкового тракту та інших органів, збої у гормональному фоні, а інколи — про неврологічні проблеми, підкреслює Галина Безкоровайна. Тому часто дерматолог скеровує пацієнта на проведення загального аналізу крові та рівня гормонів, УЗД шлунково-кишкового тракту чи інші обстеження, рекомендує консультацію в суміжного спеціаліста. «Чим більше результатів обстежень буде в дерматолога, тим ефективніше лікування він підбере. Часто ми знаходимо у пацієнтів зі шкірними хворобами проблеми з печінкою чи жовчним міхурем. Тоді я призначаю своє лікування і направляю хворого до гастроентеролога. Це допоможе узгодити комплексне лікування та запобігти рецидивам», — каже Галина Олександрівна.

tsentr 2

У Центрі також проводять консультування дітей. «Досить часто батьки стикаються з атопічним дерматитом. У таких випадках ми пояснюємо, що це не вирок, а мистецтво догляду за чутливою шкірою дитинки. Тому лише десять відсотків при лікуванні атопічного дерматиту — це робота лікаря, а 90 відсотків допомоги можуть надати самі батьки. Ми детально розписуємо дієту, процедури догляду за дитячою шкірою та навчаємо батьків, як запобігти загостренням хвороби», — підсумовує Галина Безкоровайна. Консультує пацієнтів у «Центрі здорової шкіри» також знаний тернопільський дерматовенеролог, віце-президент Всеукраїнської асоціації лікарів-дерматовенерологів, заслужений лікар України, доцент Олександр Хара.

Звісно, не останню роль у здоровому вигляді шкіри відіграють лікувальний та профілактичний масажі, кріомасаж. У «Центрі здорової шкіри» їх проводить дипломований масажист-реабілітолог Іванна Сович. Також тут можна пройти курс дитячого масажу та лікувальної фізкультури. Малюкам першого року життя проведуть масаж при гіпертонусі, старшим діткам допоможуть при сколіозі, кривошиї, підберуть комплекси вправ, а при захворюваннях дихальної системи запропонують дренажний масаж. Пацієнтів у «Центрі здорової шкіри» приймають за попереднім записом, у будь-який зручний час. Для цього лише зателефонуйте за номерами (0352)42-01-03 або (097)206-36-01.

На фото : Галина Безкоровайна (на передньому плані) та Ірина Будзанівська готують пацієнта до огляду; Іванна Сович у кабінеті масажу.

Фото В. Бурми

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини