Вільне життя

Мобілізація шкутильгала і призов накульгує

Нині військові комісаріати займаються призовом військовозобов’язаних на службу за контрактом, призовом на строкову службу і формуванням та удосконаленням підрозділів територіальної оборони.

Про це йшлося на брифінгу в Тернопільському обласному військкоматі за участі обласного військкома полковника Володимира Катинського та його заступника підполковника Олега Денисюка.

Основне завдання військкоматів, за словами полковника Катинського, — призив за контрактом.

— Це потужна альтернатива мобілізації, яка проводилася з велкими потугами, — зазначив обласний військовий комісар. — Нам треба мотивованих військовослужбовців, які матимуть грошове забезпечення, потужні соціальні пільги, забезпечуватимуться житлом. Якщо військові частини укомплектуються контрактниками, потреби в мобілізації не буде.

Також нині триває робота медкомісій і здійснюється відбір призовників на строкову службу. Полковник нагадав: строковики до участі в бойових діях залучатися не можуть. Вони нестимуть службу в пунктах постійної дислокації військових частин.

— У нас проводиться відбір військовозобов’язаних в загони оборони, роти охорони, стрілецький батальйон, — сказав Володимир Катинський. — Саме ці підрозділи будуть здійснювати охорону, оборону, патрулювання на території області в разі воєнного часу.

Попри це військкомати продовжують уточнення і звірку даних. Тому військком попросив не боятися, якщо комусь прийде повістка, адже мобілізація закінчилася. Людей можуть викликати для уточнення особистих даних. Тож якщо в когось народилися діти чи з’явилися інші підстави для звільнення від служби, треба повідомити про це військкомати. Якщо повістки надходять тим, котрі нині перебувають у добровольчих батальйонах, слід теж звернутися до військкоматів.

Підполковник Олег Денисюк повідомив, що в Україні триває черговий осінній призив громадян на строкову службу. Він стосується чоловіків 20-27 років, придатних за станом здоров’я до служби в мирний час.

Підполковник стурбований низькою явкою призовників до призовних дільниць. Як наслідок — підготовчі заходи до призову виконані тільки на третину. Тож, за словами Олега Денисюка, хай не дивуються громадяни, побачивши на своєму подвір’ї чи біля дверей дільничного міліціонера, який змушений буде примусово привести призовника на дільницю.

Щодо змін у законодавстві, то вони повернули відстрочку від строкової служби освітянам не залежно від того, в місті чи в селі вони працюють. Також є постанова Кабміну, яка зобов’язує спрямовувати бюджетні кошти на матеріальну допомогу строковикам. Військкомати зобов’язані виплатити їм після призову допомогу в сумі двох місячних окладів, а після звільнення — в сумі однієї середньої зарплати в день призову, але не менше мінімальної.

Не змінилися терміни строкової служби. Вона триватиме 18 місяців, а для магістрів — 12.

Третього листопада відбудеться перше відправлення майже сорока призовників на службу в одну з військових частин Львівщини. Більшість хлопців, призваних цієї осені, служитимуть на теренах Західної України та на Харківщині й Миколаївщині.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини