Вільне життя

Надання медичних послуг: чи потрібен касовий апарат?

689

Товариство займається наданням медичних послуг виїзними бригадами та медичним обслуговуванням вдома у замовника. Річний обсяг наданих послуг перевищує 200 тис. грн. Чи має право таке підприємство замість касового апарату (РРО) застосовувати для даного виду діяльності КОРО та розрахункові квитанції?

У зв’язку зі змінами, внесеними законами України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та від 01.07.2015 р. № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», застосування РРО під час надання послуг і отримання та переказу коштів є обов’язковим.

Однак, статтею 10 Закону України про РРО передбачено, що Кабінет Міністрів України затверджує Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та КОРО, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО є обов’язковим.

На сьогоднішній день є чинним Перелік, затверджений Постановою КМУ від 23.08.2000р. № 1336, відповідно до п. 23 якого надання платних медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника здійснюються без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Водночас, у разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій – 200 тис. грн., підприємство зобов’язане застосовувати касовий апарат відповідно до Закону про РРО.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини