Вільне життя

Невтішна доля аутсайдерів

Якщо з початком цього чемпіонату «Нива» і ФК «Тернопіль», зазвичай, не особливо тішили, але хоча би одне очко на двох із горем навпіл якось таки та набирали, то ось уже другий тур підряд лишень суцільні поразки. Жовто-зелені засмучували власних прихильників, яких на трибунах збирається все менше і менше, а муніципали радували вболівальників суперників. 

Хоча, знаючи на можливості підопічних Василя Івегеша та перебуваючи під враженням надто вже інертних дій гравців «Авангарда» під час нещодавнього візиту до Тернополя, все ж жевріла надія на успішний виступ містян у Краматорську Донецької області. Однак, чи то далека дорога, чи характерна для останнього часу ненадійна гра оборонців завадили досягти хоча би мінімально позитивного результату — 0:2. Як не старався голкіпер Сергій Чернобай, підчищаючи огріхи партнерів, на початку кожного з таймів був безсилим після ударів Романа Мірошника (7-ма хв.) і героя тижневої давності тернопільського матчу Владислава Нехтія (56-та).

Без образ із боку Василя Петровича Івегеша, якого саме життя після виходу до другого за силами дивізіону вітчизняного футболу змушує рахувати «голи, очки, секунди», але категорично неприпустимо, аби один із досвідчених гравців його команди віддавав результативний пас на того ж таки Нехтія. Хоча тернопільський футболіст за мить і хапався з відчаю руками за голову. За мінімального відставання в рахунку, звісно, ще би виникла одна, чи більше нагод якось виправити становище. Часу ж було ще ніби більш ніж достатньо. Щоправда, як далі з’ясувалося, лише хвилин п’ять, допоки за друге попередження з поля не попросили одного з лідерів «Тернополя» Віталія Богданова. За що автор цих рядків останнім часом не надто «любить» ФК «Тернопіль», так це за відсутність концентрації чи не всіх, без винятку, футболістів при захисті власних воріт. Незважаючи навіть на те, за кого збираються голосувати на місцевих виборах.

Стосовно ж «Ниви», то навіть попри те, що не «здирають» поки із футболок зображення «титульного спонсора» (Леся Українка: «Без надії сподіваюсь»), улюблена ще з вісімдесятих років минулого століття команда “молодості Володимира Венгриновича” переживає процес уже далеко не першої стагнації. Шкода лишень такого непересічного в недалекому минулому футболіста і, на відміну від брата-близнюка Ігоря, не надто знайомого автору цих рядків, Петра Бадла.

— Десь щось і чогось трішки не вистачає, — погодьтеся, пане Петре, це не про вашу першу в житті команду майстрів. — Розумію, що взявшись «за гуж», не маєте морального права сказати, що «не дуж». Але куди ж подітися, Климентійовичу, коли навіть у Казахстані, де ви довгі роки виступали, ніхто не міг уявити, що виконуючий обов’язки головного змушений буде шукати гроші на черговий виїзний матч.

Стосовно ж тренерської концепції «дядька Петра», то навіть після п’ятої підряд поразки не можу не зауважити, що за сто кілометрів від Тернополя (брати Бадли свого часу «втекли» від батьків із Товстого Заліщицького району до Львівського спортінтернату), спостерігаємо за народженням нового тренерського таланту. Хоча голос, Климентійовичу, ви, без сумніву, минулої суботи, 10 жовтня, і зірвали, підопічні з усіх сил намагалися «іти» в «гравця». Не їх, мабуть, вина, що сил на останні десять хвилин зустрічі з лідером дивізіону, кіровоградською «Зіркою», просто не вистачило. Тим більше, що, саме колишні футболісти «Ниви», брати Баранці з іменитими партнерами на чолі з нереалізованим талантом київського «Динамо», 29-річним капітаном «Зірки» Олегом Допілкою, першими після фінального свистка подякували суперникам за гру. Напередодні голу Олексія Чичикова на 81-й хвилині їм уже, без сумніву, здалося, що без утрат вони з Тернополя не поїдуть.

P1300314

Перемога над «Нивою» дозволила «Зірці» зміцнити лідерство —25 очок після дванадцяти ігор. Провівши таку ж кількість поєдинків, «Нива» і далі є аутсайдером (4 пункти). А ФК «Тернопіль» лише чотирнадцятий — 12 очок після тих же дванадцятиі ігор. Та ще, на випадок відхилення апеляції, відразу стане сусідом «Ниви».

У тринадцятому турі непроста мандрівка до Маріуполя Донецької області на зустріч із спадкоємцями забороненої загалом-то в Україні «справи Ілліча» чекає на «Ниву». А гравці ФК «Тернопіль» спробують привітати одного зі своїх наставників Анатолія Петровича Назаренка з народженням онука в домашньому поєдинку з чернігівською «Десною». От лишень би не поспішали дарувати тренеру краватку.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини