Вільне життя

Ні старту без рекорду

Від минулого понеділка, 26 жовтня, світові інформаційні агентства знову не втомлюються згадувати ім’я самобутньої легкоатлетки з Бережан Наталії Легонькової. В ірландському Дубліні 32-річна спортсменка стала переможницею престижного традиційного міжнародного марафону Airtricity, участь в якому взяли понад п’ятнадцять тисяч любителів бігу. 

Не можна не зазначити, що осінь є піком марафонського сезону в світі. Причому особистих запрошень на найпрестижніші старти удостоюються спортсмени, здатні прикрасити змагання високими результатами. Тож ірландці, звісно ж, не прогадали. Випередивши багатьох серйозних конкуренток, насамперед із Ефіопії і Кенії, наша землячка здолала 42 кілометри 195 метрів із новим особистим досягненням — 2 години 31 хвилина 8 секунд. Аби ви, шановні читачі, мали можливість із чимось порівняти, зауважу, що кваліфікаційний норматив на участь в Олімпійських іграх становить 2 години 42 хвилини.

P1240434Нагадаю також, що попереднє, гірше на 3 хвилини 44 секунди, досягнення Наталія Легонькова встановила півтора року тому в австрійському Відні. Завітавши тоді в гості до редакції «Вільного життя плюс», щаслива переможниця не приховувала, що біг змалку став суттю її життя. Успішні виступи в обласних аматорських легкоатлетичних кросах із часом змінилися необхідністю спробувати свої сили  в більш серйозних випробуваннях на витривалість. Перемагала на змаганнях в Единбурзі, Бидгощі, Тулузі. Особливо пам’ятним є тріумф 2013-го під час марафону в Белфасті. Незважаючи на те, що турбують болі в п’яті, знаходить у собі сили і далі прогресувати. Підсумки забігу жінок у Дубліні — зайве тому свідчення.

Зрештою, щоб не випереджати події, зачекаємо день-другий. Після повернення до Тернополя Наталія пообіцяла знову завітати в гості до редакції. Аби розповісти про перипетії боротьби, поділитися планами на майбутнє.

На фото: Наталія ЛЕГОНЬКОВА на верхній сходинці п’єдесталу після марафону в Дубліні; …і під час гостювання в редакції «ВЖ плюс».

Фото з вільних джерел та автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини