Вільне життя

Підприємець хоче у відпустку: це можливо?

k_2

Чи може єдинник, який здає в оренду власну нерухомість, скористатися правом на щорічну відпустку?

Основний вид діяльності фізособи – єдинника другої групи – здача в оренду власної нерухомості Найманих працівників у нього немає. Чи може такий єдинник піти у відпустку, передбачену п. 295.5 Податкового кодексу (далі – ПК), і не сплачувати за цей період єдиний податок (далі – ЄП)?

Так, уважаємо, що така можливість у платника є – але тільки в тому випадку, якщо в період перебування у відпустці в нього не буде укладених договорів оренди. Адже, Податковим кодексом передбачено, що єдинник у період своєї відпустки не повинен отримувати дохід від підприємницької діяльності.

Оскільки, в цілях оподаткування оренда прирівнюється до послуг, то підприємець не повинен мати договорів оренди, що діють у період відпустки (якщо його видом діяльності є здача в оренду нерухомості). Інакше він не зможе скористатися «відпускним» правом не сплачувати єдиний податок.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини