Вільне життя

Телефонні шахраї за день «надзвонили» на понад 25 тисяч

Дві тисячі гривень, шістсот євро, півтисячі американських і двісті канадських доларів — така ціна довіри тернополян телефонним шахраям. Якщо конвертувати валюту, загалом виходить сума понад 25000 гривень.


Дивує? Звісно! А ще більше вражає, з якою легкістю люди віддали ці гроші. Достатньо було їм у телефонному режимі розповісти вигадану історію про міліцію, бійку чи аварію, в якій фігурував хтось із їхніх рідних чи родичів, і жителі обласного центру винесли з хати останнє.

До 74-річного жителя Тернополя на стаціонарний телефон зателефонував незнайомий. Він повідомив, що начебто онук пенсіонера потрапив у дорожню пригоду, тому за непритягнення його до відповідальності потрібно заплатити. І старенький заплатив. Дві тисячі гривень і двісті канадських доларів виніс до під’їзду й передав якомусь чоловікові. Таку ж схему збагачення шахраї того ж дня відпрацювали і на 68-річній пенсіонерці з Тернополя. Результат, мабуть, задовольнив дурисвітів, бо з рук старенької отримали 600 євро. Півтисячі американських доларів віддала невідомим і 48-річна тернополянка. Жінка таким чином «викупила з міліції» свого сина.

Цей вид шахрайства набув на Тернопільщині загрозливого характеру. За добу міліціонери реєструють по два-три таких факти. Аби не перейти «епідемічний поріг», правоохоронці активно проводять профілактичну роботу: застерігають через друковані засоби масової інформації, проводять роз’яснення по радіо, телебаченню, розклеюють у людних місцях інформацію про схеми шахрайства й поради, як вберегтися від нього. Хтось дослуховується до порад правоохоронців, а дехто, на жаль, вчиться лише на власних помилках.

Тому вкотре нагадуємо: якщо вам телефонують і повідомляють новини про аварію, бійку чи будь-яке інше правопорушення, яке вчинив хтось із ваших близьких, не збирайте гроші, а зателефонуйте на лінію «102» і перекажіть історію, яку ви почули у телефонній слухавці. І вже від справжнього міліціонера довідайтеся — правда це чи ні.

Ще один важливий крок — зателефонуйте родичеві, з яким начебто трапилася біда. Навіть якщо вам здалося, що у слухавці ви почули його голос, перевірте це. Телефонуйте тільки на його номер телефону.

Психологи підказують ще один спосіб: напередодні домовтеся з вашими близькими й рідними про кодове слово, яке ви повідомлятимете одне одному у випадку небезпеки. Хай це нагадує дитячу гру, але, як показує досвід, така практика дієва.

І наостанок: за будь-яких обставин зберігайте здоровий глузд, не панікуйте, контролюйте свої дії. У випадку із шахраями така ваша поведінка останніх залишить «з носом», а ваші заощадження збереже.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини