Вільне життя

У краєзнавчому музеї відкрили унікальні виставки

Композиції та картини, виготовлені в техніці вузликове плетіння, а також із тополиного пуху, представили у виставковїй залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Роботи привезли дві майстрині з Рівненщини.

DSC_0020Ольга Нечаєва техніку вузликового плетіння перейняла від матері, котра плела кошики. Майстриня розповідає, що вперше сіла за плетіння у 7 класі, тоді для робіт використовувала синтетичну нитку. «Без гачка, без спиць, рядками зав’язую вузлики, — розповідає пані Оля. — Кожен із них треба рахувати, щоби пелюстки вийшли рівними і більш-менш однаковими. Кожна пелюстка кожен бутончик, тичинка в’яжуться окремо, а потім з’єднуються в композицію».

Картин у творчому доробку рівненчанки є близько трьох десятків, а ваз — 25. На виготовлення одного виробу доводиться витрачати близько року. Ольга Нечаєва — єдина в Україні майстриня, котра працює в техніці вузликового плетіння. Каже, що нині не зустріла таких людей, які хотіли б перейняти досвід цього виду творчості.

DSC_01000А от художниця з Березного Ольга Осейчук привезла для тернополян свої роботи, виконані тополиними пухом на оксамиті. «Композиції народжуються без попереднього ескізу, клею, — каже пані Оля. — Часу на одну картину потрібно витратити теж багато — від декількох тижнів до року. Завадити роботі може навіть дихання. Тополиний пух, який літає в повітрі, не придатний для виготовлення робіт. Я збираю його під час цвітіння, виймаючи із «чашок», і складаю в спеціальні мішечки».

Обидві майстрині — єдині в Україні, що працюють в таких оригінальних техніках. Кожна з них об’їздила і всю Україні, а також зарубіжжя з виставками, брала участь у конкурсах, організовувала персональні виставки.

DSC_027

Фото авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини