Вільне життя

Як козаки у футбол грали і кулешу варили

Козацько-десантному екологічному осередку ім. Дмитра-Байди Вишневецького виповнилося два роки. З цієї нагоди в Тернополі на території спорткомплексу «Політехнік» вирувало козацьке свято.

У його рамках відбувся турнір із міні-футболу за участі восьми команд від спілки ветеранів афганської війни, учасників АТО, 44-ої бригади, Національної гвардії України, міліції, козаків та студентів ТНТУ ім. І. Пулюя. Перше місце виборола команда «Інтер-1» — збірна студентів із країн Конго, Камеруну, Зімбабве, Гани. Другою стала команда козаків та працівників адміністративно-господарської частини ТНТУ, третьою — команда обласного управління МВСУ. Кращим гравцем турніру визнали Петра Загурського із команди «Козаки-АГЧ».

IMG_8652

IMG_8661

Протягом дня в дворі «Політехніка» експонувалася виставка зброї від обласного благодійного фонду Василя Лещишина «Шураві і побратими та «Чорний тюльпан» — усі охочі могли постріляти. Учасники спортивного клубу рукопашного бою з поглибленим вивченням самооборони, очолюваного Миколою Мамчуром, продемонстрували епізоди тренувань. А хлопці з загону «Білі берети» дивували глядачів елементами штурмового альпінізму.

Під час свята можна було помилуватися виробами козацької кузні «Віго» та подивитися, як твориться дивовижа з металу. Та чи не найбільше люду протягом дня збирала польова кухня. Козаки варили куліш, картоплю, різні каші, готували салати, смажили на бороні шкварки і щедро частували гостей. Діти взяли участь в іграх та конкурсах.

Наказний отаман Тернопільського обласного коша генерал-хорунжий українського козацтва Володимир Мосейко розповів, що перше хрещення козацький осередок пройшов Майданом, взявши його під свій захист.

— Але ми після цього не розійшлися, а продовжуємо служити своєму народу, — запевнив Володимир Олексійович. — Нині 16 наших бійців у зоні АТО. Постійно проводимо вишколи, займаємося волонтерством, військово-патріотичним вихованням молоді, беремо участь у різних фестивалях та урочистостях, що відбуваються на Тернопіллі та за його межами. Під час липневої прощі до Зарваниці ми супроводжували главу УГКЦ блаженнійшого Святослава Шевчука. Всюди возимо з собою наші козацькі театр, кузню, кухню…

IMG_8541

— Нашій організації нещодавно виповнилося 25 років, — сказав заступник голови обласної спілки ветеранів афганської Василь Когут, — але ми раді вітати своїх молодших побратимів, з якими давно співпрацюємо. І на Революції Гідності пліч-о-пліч стояли, і нині продовжуємо разом виховувати патріотичну молодь і наближати перемогу України в зоні АТО.

У концерті, котрий вела поетеса з Борщева Леся Любарська,  взяли участь тріо «Пшеничне перевесло», гурт «РД», народний драматичний театр-студія «Сузір’я» та інші. Театралам на чолі з заслуженим діячем мистецтв України Орестом Савкою передали до свята подяку із батальйону «Збруч» за те, що порадували бійців виставою та надали матеріально-технічну допомогу.

Старший капелан області В’ячеслав Кізілов, отаман українського реєстрового козацтва зазначив, що ми нині маємо вісім козацьких організацій, проте працюють лише дві — українське та українське реєстрове козацтво.

— Більше я нікого не бачу ні на передовій, ні тут, — сказав капелан. — Тож бажаю, щоб ми всі були єдині.

Фото Андрія Костишина

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини