Вільне життя

Як проходить виборчий процес на Тернопіллі?

«Виборці, зареєстровані за іншим місцем проживання, але проживають у Тернополі, не зможуть проголосувати. Адже на цих виборах мають право голосувати люди, які зареєстровані за відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Наразі до попередніх списків виборців у Тернополі включено близько 178 тисяч громадян, — повідомив під час прес-конференції у Тернопільському прес-клубі начальник відділу ведення реєстру виборців міської ради Віктор Пулька. — В обласному центрі діє 8 спеціальних виборчих дільниць, де люди зможуть проголосувати тільки за кандидатів до тієї ради, за яких дозволяє голосувати реєстрація виборця. Це стосується, наприклад, пацієнтів обласних лікувальних закладів. Такі люди, якщо не проживають у Тернополі, зможуть отримати бюлетень для голосування тільки за кандидатів до обласної ради».

«Нині 1156 дільничних виборчих комісії отримали попередні списки виборців та іменні запрошення. Уточнити свої дані в списках можна до 19 жовтня, — зауважив начальник відділу адміністрування Держреєстру виборців ОДА Ігор Бойко. — До 14 жовтня включно ДВК зобов’язані надіслати кожному виборцю іменне запрошення. Якщо виборець його не отримав, йому слід звернутися до комісії чи органів ведення реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців. Також людина має змогу звернутися із заявою до ДВК щодо стану здоров’я для надання можливості проголосувати вдома. Для цього потрібна заява і довідка з медичного закладу.

Загалом до попередніх списків виборців в області включено 834 211 осіб. 25 392 виборців області є виборцями, котрі не здатні пересуватись самостійно. Вони голосуватимуть на дому. Найбільше таких у Бережанському та Шумському районах, відповідно, 5,1% і 5%. Найменше — в Тернополі (0,6%), Чорткові (1,5%) і Підгаєцькому районі (1,3%). Переселенці не беруть участі у місцевих виборах».

«До 15 жовтня повинні виготовити бюлетені, — продовжив заступник голови Тернопільського міськвиборчкому Андрій Душак. — Тернопільці отримають їх три — щоб проголосувати за кандидата на посаду міського голови і кандидатів у депутати міської та обласної рад. Мешканці сіл таких бюлетенів матимуть чотири — для голосування за голову сільради, депутатів сільської, районної та обласної рад. Знято з реєстрації партію «Наш край», бо вона не подала всі документи, а також кандидата-самовисуванця на пост міського голови Ольгу Довгошию з аналогічної причини».

«З 13 партій обласна виборча комісія зареєстрували 12 —відмовлено в реєстрації тій же партії «Наш край» на підставі того, що вона порушила порядок висування кандидатів, зокрема не було повідомлено виборчу комісію про проведення конференції, — розповів член Тернопільського обласного виборчкому Денис Милий. — У списках 12 партій є 598 кандидатів. Подавали 600. Двом скасували реєстрацію: одному — на підставі його заяви, другому – через те, що кандидат висувався одночасно на посаду міського голови і депутата.

Обласна виборча комісія провела жеребкування серед партій і визначила, під яким номером вони будуть розташовані у бюлетені. Також затверджено текст бюлетеня у всіх округах».

Фото авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини