Вільне життя

Із турботою про майбутнє покоління

На черговому засіданні виконкому Тернопільського обласного відділення Національного олімпійського комітету України йшлося про успіхи і недоліки в роботі громадських активістів. Якщо діяльність із пропаганди олімпійських ідеалів, передусім серед підростаючого покоління, є доволі активною, то нашим відомим спортсменам необхідно приділяти більше уваги. 

У цьому зв’язку не можна не визнати слушною пропозицію голови Тернопільської обласної федерації футболу Володимира Мариновського про скликання найближчим часом розширеного засідання виконкому за участю як голів федерацій, так і керівників області. Без державної підтримки представникам різних видів спорту нині по-справжньому скрутно. А владні структури, особливо на місцях, чи не повністю ігнорують потреби галузі фізичної культури і спорту.

Красномовний приклад — ставлення в районах до розвитку масового футболу. Для більшості надзвичайно великою проблемою є виділення хоча би ста тисяч гривень для участі аматорських команд у чемпіонаті області. А мільйони на реконструкцію музеїв легко знаходяться. Важко, погодьтеся, втриматися від підозр у зловживанні владою. Для тих, хто точно вкладе кошти у спорт, скарбниця порожня, а тим, хто має можливість заховати гроші в так званий «затінок», — зелена вулиця.

Як би там не було, але члени виконкому миритися з таким станом справ не хочуть. Про це в своїх виступах вели також мову директор департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скибиляк, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Микола Круть, керівник обласного осередку Олімпійської академії України Андрій Огнистий, заступник голови обласної організації ФСТ «Динамо» Володимир Небесний, перший заступник голови Тернопільського обласного відділення НОКу України Віталій Ігнатенко. Підтримали вони і пропозицію голови обласного відділення НОКу України Олени Підгрушної вже вдруге організувати майстер-клас для юних біатлоністів. Щоправда, дату проведення потрібно уточнити. Адже в неділю, 25 жовтня, вибори до місцевих рад.

На завершення ж не можна не згадати і про приємне. Традиційні масові старти від НОКу України, такі як «Олімпійське лелеченя», олімпійські уроки і тижні, вже давно стали популярними серед дітей Тернопільщини. Нещодавно, скажімо, олімпійці провели Олімпійський урок у Цеценівці Шумського району, звідки родом відома біатлоністка Світлана Крикончук. Школярі з радістю зустріли відому землячку, продемонстрували і добре знання історії сучасного олімпійського руху, і неабияку спритність під час веселих естафет. А на згадку про зустріч учням дісталися спортивна форма, м’ячі від НОКу України.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини