Вільне життя

Аж ніяк не варто бути «страусами»

Тим більше, нема потреби «ховати голови» у вирви від снарядів. Коли хтось із цим не погоджується, нехай запитає батьків 18—20-річних волейболісток, яких Федерація волейболу України змушує їхати на гостьові матчі до Сіверськодонецька, який досі іменується Сєвєродонецьком. 

Попри те, що чемпіонат України серед жіночих команд уже «змілів» лише до восьми колективів єдиного «елітного» дивізіону, нинішнім чиновникам Федерації волейболу України, вочевидь, не терпиться взагалі його розвалити. На кшталт, скажімо, іншого популярного ігрового виду, гандболу, де вже не цураються видавати ліцензії на участь у суперлізі команді нашого національного економічного університету, спортивний майданчик якої і близько не відповідає елементарним на нинішній день не те що міжнародним, але і внутрішнім вимогам для проведення турнірів такого рангу.

Але залишимо до пори, до часу в спокої ручний м’яч. Дослухавшись не знаю до чиїх побажань чи «добровільно-примусових» рекомендацій (хоча підозрюю до чиїх, однак не на часі, мабуть, озвучувати), чиновники гри над сіткою вирішили, що волейбольний клуб «Сєвєродончанка», очолюваний головним тренером національної жіночої збірної України Гарієм Єгіазаровим, незаслужено «образили», змусивши всі матчі попереднього регулярного турніру провести на виїзді. І, зіславшись на химерні гарантії з боку останнього клубу, зобов’язали решту сім команд зіграти виїзні поєдинки нового чемпіонату на вибухонебезпечній території Луганщини.

Звісно, що наслідки такого безапеляційного рішення не забарилися. Перенісши на невизначений термін стартові зустрічі з рівненською «Регіною», після третього туру «панство» (чи «господа») з федерації, «нічтоже сумняшеся”, зарахували технічні поразки чернігівському «Педуніверситету». Оштрафувавши, до того ж аутсайдерів, позбавленням турнірного очка. Якби все на цьому і завершилося! Де там — уже в четвертому турі від поїздки на крайній Схід України відмовилися і чинні лідери нового сезону із запорізької «Орбіти».

Не важко після цього здогадатися, що такий відомий спеціаліст, як заслужений тренер України Ігор Філіштинський, і не подумає, услід за іншими, покласти свою голову «на плаху». Причому не впевнений, кому першим доведеться посипати оту голову «попелом». Відчуття «волейбольного майдану», не маю сумнівів, уже «дихає» функціонерам від спорту в спину.

Тим часом сьогодні, 13 листопада, перші поєдинки четвертого туру відбулися в трьох інших містах. До восьмої вечора офіційний сайт вітчизняної федерації зрадив властивій собі останнім часом оперативності, не опублікувавши жодного результату. Зате інформаційна служба южненського «Хіміка» хоча би на «трієчку», та спрацювала. Не давши можливості прихильникам волейболу переглянути пряму відеотрансляцію зустрічі багаторазових чемпіонок із тернопільською «Галичанкою-ТНЕУ-Вікнарьов», про результат матчу все ж повідомила. Вигравши першу партію з рахунком 25:21, підопічні Андрія Романовича в трьох наступних у такій же напруженій боротьбі поступилися господаркам — 22:25, 23:25, 16:25.

Із другого місця «Галичанка» змушена опуститися на третє. Завдяки триочковій перемозі «Хімік» наздогнав за набраними балами «Орбіту» (по п’ятнадцять) і на один пункт уже випереджає наших землячок. Повторна зустріч відбудеться в суботу, 14 листопада, і розпочнеться опівдні.

Фото з вільних джерел  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини