Вільне життя

Володимир ШМАТЬКО: «Хочемо повернути довіру до місцевої влади»

У Чорткові новий мер — Володимир Шматько. Управлінський досвід амбітний політик здобув, очолюючи найбільше село регіону — Біла коло Чорткова. А тепер свою довіру йому висловили мешканці міста обласного значення. З мером розмовляємо про завдання та плани на новій посаді.

— Найперше, що мене хвилює, це низька явка людей на виборах, — каже Володимир Шматько. — У Чорткові така сама ситуація, як у середньому по Україні, — 47 відсотків. Це свідчить про незацікавленість виборами і зростання недовіри до влади. 40 відсотків жителів Чорткова до цього часу так і не знають, хто в них депутат на окрузі. Тому перше завдання нашої команди — це своєю послідовною і відкритою діяльністю повернути довіру людей до місцевої влади.

— А тепер, із наявними у вас ресурсами, що плануєте зробити для міста передусім?

— Найперше займемося освітленням. На моєму попередньому місці роботи, в Білій, ми стали абсолютним лідером в області: село освітлює 600 ліхтарів цілу ніч. А в Чорткові нині світить менше 300 ліхтарів і то не всю ніч. Наступне. Потрібно розібратися з комунальною службою. Вона дуже занедбана. Нам залишили борг п’ять мільйонів гривень по водоканалу перед різними державними установами. В таких умовах ситуація вимагає просто кардинальних кадрових призначень. Треба звільнити тих керівників, хто працює за совковим принципом «не для якості, а для кількості». Далі змінимо підхід до використання бюджетних коштів. Покажемо чортківцям, як раніше непублічно витрачалися гроші і як за таку ж суму можна зробити більший обсяг робіт.

— На які «три кити» в Чорткові будете опиратися?

— У місті переважає малий бізнес, підприємці у сфері торгівлі. Це активні люди, але з ними влада завжди була на відстані — то податки піднімала, то орендну плату. А я хочу вести з ними діалог, бачу їхній потенціал. По-друге, нам треба опиратися на історичну цінність Чорткова. Маємо польські інфраструктурні об’єкти і замок, їх відвідують туристи. Цю галузь треба підняти принаймні до рівня Кам’янця-Подільського. А третім «китом» я б назвав свою команду «Сила людей». Я дуже задоволений нею. Ми виграли у сімнадцяти округах із тридцяти чотирьох. Тепер у міськраді маємо десять своїх депутатів.

— Повернімося до малого бізнесу. Чи буде ринок у центрі Чорткова? Він завжди викликав неоднозначні думки.

— Ринку в центрі міста не буде. Я говорив це на кожній зустрічі з виборцями, і в тому числі на ринку, з підприємцями. Люди стоять там не з добра та ще й у непристосованих умовах. Я добре знаю проблеми ринку, там уже 20 років працює моя мама. Але йому не місце в центрі Чорткова. Тут його не хоче 95 відсотків мешканців — люди повторювали мені це на кожній зустрічі. Для підприємців ми запропонуємо територію діючого комунального підприємства «Комунгосп». Його самого перенесемо, бо треба змінити роботу комунальних служб. Територію обладнаємо під ринок, накриємо і освітлимо. Ці витрати візьме на себе міський бюджет. А підприємці в’їдуть у нову неприватну структуру з такою самою орендною платою, яку вони нині платять за свої квадратні метри в центрі. Тому по них це сильно не вдарить. Сподіваюся, що до кінця 2016 року ринок вже буде в «Комунгоспі».

— У вашій передвиборній програмі значилося встановлення громадських туалетів. Яка нині ситуація з ними?

— У Чорткові взагалі немає громадських туалетів. Це соромно. Батьки з дітьми гуляють на площі і не мають куди піти. Відправляють дітей у кущі. Це в двадцять першому столітті! Ми повинні поважати себе. Уже треба мінімум чотири туалети в різних мікрорайонах. Ще хочу, аби до них вели вказівники для іноземних туристів. Це питання планую вирішити в першому-другому кварталі 2016 року. Найкраще, щоб це були платні туалети, де буде сидіти чергова. Плюс це ще кілька робочих місць.

— Перед виборами ви говорили також про он-лайн трансляції сесійних засідань. Який вбачаєте у цьому сенс?

— Люди хочуть публічності. Ми плануємо, що в майбутньому і сесія міськради, і засідання виконкому чи будь-які інші засідання будуть відбуватися в он-лайн трансляції через сайт міськради. Хочемо, щоб мешканці Чорткова цим цікавилися, я запрошую їх до спільної роботи. Неможливо збудувати місто, в якому хочеться жити, не беручи участі в цьому процесі. На кожній зустрічі з виборцями ми домовлялися, що ухвалювати будь-які рішення стосовно вулиці, будинку, площі, скверику, парку ми будемо разом із людьми. І цей діалог ми хочемо почати вже в перші дні нашої роботи. Створимо «гарячу лінію», щоб люди зверталися з приводу своїх проблем, роботи комунальних служб. Наприклад, перший екзамен нас чекає взимку — це розгортання снігу. В Чорткові 130 кілометрів вуличних доріг, але комунальники завжди прогортали переважно центральні вулиці, проїзні і транзитні. Інші вулиці занедбувалися. Тому я зобов’язав комунальне підприємство оголосити тендер із придбання техніки. Купили новий трактор з лопатою. В комунальників шок! Вони за останніх 15 років нічого не купували.

— А в майбутньому — яким бачите Чортків?

— Місто має потенціал, але про нього мало хто знає в Україні і світі. Сюди треба запрошувати інвесторів, давати їм пільговий період, пропонувати ще якісь варіанти, щоб вони тут залишилися. Я знаю багато успішних мерів, які показали, що саме шлях з інвесторами є правильним. Наприклад, дуже успішне місто Тростянець Сумської області. Там мером Юрій Бова. Далі Старокостянтинів Хмельницької області, Новоукраїнка Херсонської області, Українка і Буча Київської області. Це міста обласного значення, крім Тростянця. В них діють правильні підходи, які дають результат. Таким би я хотів бачити Чортків.

Фото В. БУРМИ

Loading...

Про автора

Вікторія Маньовська

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини