Вільне життя

Двох луганчан судитимуть за фінансування тероризму

Слідчі СБУ завершили досудове розслідування в кримінальному провадженні стосовно двох жителів Луганська за ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.


Слідством встановлено, що на початку лютого цього року луганчани створили у рідному місті незаконну фінансову установу «Перший комерційний центр», яка здійснювала обготівковування коштів із рахунків учасників терористичної організації «ЛНР» як в українській, так і в іноземній валютах, виплату бойовикам грошових переказів, зарахування коштів на їх поточні рахунки, обмін валюти тощо.

1
Спільники терористів акумулювали кошти з різних джерел, зокрема з Росії, і переводили на рахунки українських банківських установ. Кур’єри знімали гроші у відділеннях банків на підконтрольній українській владі територіях та готівкою завозили до «ЛНР». Щомісячний оборот фінустанови становив майже 25 мільйонів гривень, з яких сплачувалися «податки» так званим фіскальним органам терористів.

2
Загалом із березня до вересня 2015 року зловмисники забезпечили видачу бойовикам «ЛНР» готівкових коштів на більш ніж 69 млн грн.

Під час розслідування співробітниками СБУ затримано двох представників «Першого комерційного центру» під час реалізації ними у Києві одного з етапів цієї злочинної схеми. Нині судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Також накладено арешт на майно обвинувачених і кошти, що були на їхніх банківських рахунках, загальною сумою понад 1 млн грн.

Інтерєр_ПКЦ
Кримінальне провадження, яке проводило Тернопільське УСБУ, скеровано до суду. Відповідно до чинного законодавства зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 10 років із конфіскацією майна повідомляють у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в області.

Фото та відео надане сектором взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини