Вільне життя

Душі лікували мистецтвом

Зцілювати можуть не лише ліки — переконали студенти Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського на літературно-музичному вечері «АРТ-терапія».


Провели його цими днями в актовій залі навчального закладу. Лікуватися мистецтвом запросили всіх охочих. Організували такий незвичайних захід студенти Олександр Костюк і Тетяна Іваніцька. Першими виступили учасники тернопільської літературної студії «Сім герц». Втілені у поетичних рядках почуття кохання, розлуки, щастя й болю, звучали з уст Катерини Грушовської, Надії Німець, Олега Підфігурного, Олександра Костюка, Лесі Ясніцької.

Молоді поети розповідали про пережите, присвячували свої вірші близьким, згадували тих, котрі захищають український кордон. Відкриттям для багатьох стали каліграми − вірші, записані у формі малюнків, Сергія Сукманюка. Неабияк вразила літературна вправність Христини Дзюби, дівчини, яка тільки недавно долучилася до студії. Яскравою подією стала репрезентація поетичної збірки Надії Сеньовської «Поради (роз)загубленим». Ця книжка, яка нещодавно побачила світ у тернопільському видавництві «Крок», побудована із розділів «Не для чоловіків» і «Не для жінок». Жартівливо-філософські вірші, зачитані авторкою, змусили посміхнутися не одного. Відтак виступив очільник літстудії — Юрій Вітяк.

Гучними оплесками вітали головного гостя дійства — поета Юрія Матевощука, який озвучив свою найновішу лірику.

Окрасою вечора стало виконання музичних творів скрипалькою Світланою Боднар і піаністом Стасом Горохівським.

«Я вперше відвідала поетичний вечір і мені дуже сподобалося. Найбільше мене захопили вірші про кохання. Дуже сподіваюся, що такі заходи стануть доброю традицією нашого вишу», — каже студентка Ольга Мандзій.

«Душі лікують мистецтвом, ним виліковують депресію і серцево-судинні захворювання», — неодноразово лунало зі сцени цього вечора. Що ж, схоже, всі – учасники та глядачі − відкрили серця прекрасному та залишили стіни зали здоровішими та внутрішньо багатшими.

Валентина СІЧКОРІЗ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини